خط امام ژنتيكی نيست!

توهين اخير نعيمه اشراقي به همسران معظم شهدا در قالب نقل خاطره‌اي منسوب به امام خميني در صفحه فيس بوك خود، زنگ خطر محكم‌تري را براي تحريف چهره بنيانگذار انقلاب اسلامي به صدا درآورد تا صداهاي اعتراض بيشتري نسبت به رفتارهاي پيش از اين اين افراد بلند شود.

عدول از اصول به بهانه تنش‌زدایی مبارزه با خط فکری امام است

افراد لیبرال مذهبی دهه چهارم انقلاب معتقدند که ما باید همزیستی مسالمت‌آمیزی با قدرت‌های جهانی داشته باشیم و نباید سرنوشت خود را به مسائل خاورمیانه گره بزنیم. ما اگر می‌خواهیم توسعه پیدا کنیم باید مجموعه‌ای از تغییرات را در سیاست خارجه داشته باشیم. اینان معتقدند که باید در سیاست خارجه ایدئولوژی زدایی کنیم و با عقل سلیم تصمیم بگیریم. این در حالی است که امام (ره) خلاف آن را اعتقاد داشتند. آیا این سخن امام که تا کفر هست مبارزه هست از روی عقل سلیم نبوده است؟

امام خمینی چرا به انجمن حجتیه بدگمان بود؟

معروف‌ترین موضع‌گیری صریح امام درمورد انجمن حجتیّه، در پیام تاریخی منشور روحانیّت آمده است؛ پس از اتمام جنگ تحمیلی و سه‌ماه مانده به رحلت معمار انقلاب. گویا وقت آن رسیده بود تا امام از خون‌دل خوردن‌ها بگویند. ایشان در این پیام خطاب به علما، روحانیون و طلاب درمورد متحجّرین هشدار داده و پس از بیان مقدّماتی، انجمن حجتیّه را به‌عنوان یکی از مصادیق این طرز تفکّر معرفی نموده است.

دانشجوی خط امامی که خط حجتیه را افشا کرد

طرفدران انجمن حجتیه کوشیدند تا آن شهید را به خود نسبت دهند؛ چرا که او هم از جوانانی بود که در ابتدای امر در انجمن حجتیه فعالیت داشت، اما بعدها به خاطر مسایلی، از انجمن کنار کشید. همین امر واکنش شدید مردم انقلابی را در پی داشت، به نحوی که تشییع پیکر شهید فاضل در سبزوار به مهمترین صف آرایی هواداران و مخالفان انجمن حجتیه تبدیل شد.

جزوه: انقلاب تا آزادی فلسطین

مسأله فلسطین از سال‌ها پیش از نهضت امام خمینی دغدغه‌ی ایشان بوده است. جزوه‌ای که پیش روی شماست برگزیده‌ی سخنان امام خمینی درباره مسأله فلسطین است که از کتاب «فلسطین از دیدگاه امام خمینی» برگزیده شده است.

امام خمینی: روزنامه‌ها برای مردم‌اند، مرتب عکس‌ مرا چاپ نکنید!

روزنامه ها این طور نباشد که چیزهای مربوط به ما را چاپ بکنند، مرتب عکس از من در صفحه ای اول بیاورند و تیترهای بزرگی از من بزنند. روزنامه ها مال ما نیست، مال مردم محروم است، مال طبقات متوسط است.

فلسطین از دیدگاه امام خمینی

ایشان دعوت به مماشات و کوتاه آمدن را برای پایمال کردن ملت فلسطین دیده، و از مذاکره ی دولت‌ها و سکوت ملت‌ها و دولت‌های اسلامی در این مورد ابراز تأسف می‌کنند. قراردادهای صلح را توطئه برای مشروعیت بخشیدن به اسراییل، تغییر شرایط به نفع اسرائیل و به ضرر فلسطین و اعراب و همه ی کشورهای منطقه، و فریب و بازی سیاسی برای ادامه ی تجاوز اسرائیل به مسلمین می‌دانند.

جزوه: «صراط‌ مستقیم‌ انقلاب‌ اسلامی» در بیانات آیت‌الله خامنه‌ای

وبگاه عمار یاسر در ششمین شماره از سری جزوه های جستاری در بیانات مقام عظمای ولایت به «صراط مستقیم انقلاب اسلامی» پرداخته است.

هرمنوتیک «خط امام»

پیام‌های سال‌های پایانی عمر مبارک امام خمینی که در آن‌ها افق‌های آینده‌ی نهضت اسلامی را ترسیم می‌کنند شاید بهترین متن برای عموم باشد تا خود بتوانند قرائت‌های ناسازگار با متن از خط امام را در بازار مکاره‌ي سیاسیون تشخیص دهند. این پیام‌ها را می‌توان «قرآن» گفتمان خط امام دانست که باید «احادیث و روایات» و هم‌چنین «تفسیرها» را هرکس خود با محک آن بسنجد و از این رهگذر راه را بر «بدعت»‌گذاران ببندد.

رجایی‌فر امشب از استکبارستیزی امام می‌گوید

در برنامه‌ی امشب دهه خط امام رجایی‌فر، دبیر ستاد پاسداشت شهدای نهضت جهانی اسلام و از دانشجویان پیرو خط امام که در تسخیر لانه جاسوسی نقش داشته است به بررسی «شاخص های خط امام با تاکید بر مقابله با استکبار و شیطان بزرگ» می‌پردازد.