مدیریت فرهنگی از استراتژی امام غافل شده است

این یک شعار ساده نیست، این هدف اصلی انقلاب است که در قالب واژگانی به این سادگی بیان شده است. هم خود حضرت امام(ره) و هم خود حضرت آقا به این امر توجه دارند، اما آیا مسئولان فرهنگی و نویسندگان ما هم چنین دید وسیعی برای فرهنگ قائل می شوند؟ باید نویسندگان را به این سمت پیش برد که دید یک نویسنده انقلاب باید همانند دید امام(ره) جهانی باشد.

حل مسأله مقدس‌مآبانِ منافق مشكلتر از هر مسئله‌ای است

به آنان كه ناآگاهانه مردم شريف و عزيز ما را متهم به رويگردانى از اصول و انقلاب و روحانيت مى‏‌كنند سفارش و نصيحت مى‏‌كنم كه در گفتار و كلمات و نوشته‏‌ها با دقت و مطالعه عمل كنند و برداشت‌ها و تصورات نابه‌جاى خود را به حساب انقلاب و مردم نگذارند.

بايد تلاش كنيم اسلام ناب محمدى را به مستضعفان نشان دهيم

ديروز «حجتيه‏‌اى»‌ها مبارزه را حرام كرده بودند و در بحبوحه مبارزات تمام تلاش خود را نمودند تا اعتصاب چراغانى نيمه شعبان را به نفع شاه بشكنند، امروز انقلابى‏‌تر از انقلابيون شده‏‌اند!

اگر این روند ادامه مى‏‌يافت، حوزه‏‌ها مانند كليسا‌های قرون وسطى مى‏‌شد

به زعم بعض افراد، روحانيت زمانى قابل احترام و تكريم بود كه حماقت از سراپاى‏ وجودش ببارد و الّا عالم سيّاس و روحانى كاردان و زيرك، كاس‌های زير نيم كاسه داشت. و اين از مسائل رايج حوزه‏‌ها بود كه هر كس كج راه مى‏‌رفت متدين‌تر بود.

لحظه‌ای از اين مار‌های خوش خط و خال غافل نشوید!

روزى مرحوم آقاى بروجردى، مرحوم آقاى حجت، مرحوم آقاى صدر، مرحوم آقاى خوانسارى، رضوان اللَّه عليهم، براى مذاكره در يك امر سياسى در منزل ما جمع شده بودند. به آنان عرض كردم كه شما قبل از هر كار تكليف اين مقدس‏‌نما‌ها را روشن كنيد.