تصاویر: شهربازی داعش!

گروهک تروریستی داعش، شهربازی «دجله سیتی» را در استان نینوای عراق با نام تفریحات رعیت در سایه دولت خلافت اسلامی راه‌اندازی کرد.

نگرشی معناشناختی به داعش

جمهوری‌اسلامی با مدل حکومتی ولایت‌فقیه اکنون در جهان اسلام، مدلی موفق تصور می‌شود؛ چرا‌که دیگر مدل‌های تئوریک در نظریه‌ سیاسی جهان اسلام روزبه‌روز تلاش می‌کنند مدل‌های رقیب را به کرسی بنشانند. اغلب جریانات رسانه‌ای آمریکایی‌صهیونیستی با برچسب مذهبی زدن به این الگو که توانسته است همه معانی زنده و بیدار یعنی استکبارستیزی، اجرای شریعت و جهان‌شمولی را در اذهان ساکنان این منطقه محقق کند، تلاش دارند از مرجعیت و الگودهی پایین بیاورند.

تشکیل خلافت از سوی داعش به چه معناست؟

بر اساس ادعای داعش، بیعت با خلیفه بر هر مسلمانی واجب است و کسی که ازآن سرباز بزند مجرم است و مجازات می‌شود و این همان چیزی است که العدنانی در سخنان خود اعلام کرد و گفت که شما را انسجام در این مورد فرا می‌خوانم و هر کس سرباز زند سرش از بدن جدا خواهد شد. اما مراد از خلافت اسلامی مورد ادعای داعش چیست؟ یکی از شیوخ سلفی در این خصوص اعلام کرد که منظور یکی شدن مرزهای کشورهای اسلامی و نظام اقتصای مشترک با پول واحد است.

داعش البغدادی را به‌عنوان خلیفه معرفی کرد

سخنگوی گروه تروریستی داعش با اعلام حذف دو واژه عراق و شام از نام خود و اعلام برپایی خلافت اسلامی،ابوبکر البغدادی سرکرده این گروه تروریستی را به عنوان خلیفه مسلمانان اعلام کرد.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.