سفارش آیت‌الله ملکی تبریزی درباره خواب

لازم است انسان در هنگام خواب، برای مرگ آمادگی داشته باشد، از قبیل اینکه عهد ایمان خود را تجدید نموده و با طهارت (وضو یا غسل یا تیمّم) روی به قبله و روی به قبله،‌ با نام خدا و گفتن «بسم‌الله الرحمن الرحیم» وارد بستر شود.

خوابی که محل دفن شهید را مشخص کرد

فرزند سردار شهید «محمد شیخ شعاعی» ماجراهای محل تدفین پدر شهیدش را تشریح کرد.

چرا خواب می‌بینیم؟

«ابن سیرین» برای تعبیر خواب از استادان خویش نکته‌ها آموخت و از نوشته‌های پیشینیان در تکمیل اطلاعاتش بهره گرفت، با این وجود تنها روایت‌های‌ انگشت‌‌شماری‌ از خواب‌گذاری‌های‌ وی‌ در منابع‌ متأخّر آمده‌ است‌.

تاثیر یک ساعت خواب اضافه!

امروزه ساعت خواب و استراحت افراد کاهش چشمگیری پیدا کرده که این موضوع عمدتا به دلیل فشارهای کاری است.

عکس: این مرد در خواب ۲هزار نفر آمده است

اوتابه حال درخواب دو هزار نفر در سرتاسر جهان آمده و هیچکس نمی‌داند دلیل این ماجرا چیست.آیا با یک شایعه ‌پردازی و بازار گرمی ‌روبرو هستیم؟

خواب و قلیان، سالم‌ترین تفریح خوابگاهی‌ها

تا 10 سال پیش شاید کمتر جوانی را می‌شد دید که قلیان بکشد. با ورود تنباکوهای معطر، همه چیز تغییر کرد و بازار قلیان از کارگران خسته و پیرمردهای سالخورده، به دست جمعیت جوان کشور و مخصوصا دانشجویان افتاد تا بخش مهمی از وقت خود را صرف آن کنند.

دینانی: کسی با خواب و رمل حکیم نمی‌شود

حکیم چند روزی می‌آید و می‌ رود اما عالم هیچ‌گاه از حکمت خالی نیست؛ حتی نه این‌که عالم از حکمت خالی نیست، بلکه اساسا عالم ظهور حکمت است. حکمت از دل عالم درنیامد، بلکه عالم از حکمت ظاهر شد و از این نظر حکمت بر عالم تقدم دارد.

اینفوگرافی: چه زمانی بخوابیم؟

خواب قسمت عمده ای از زندگی بشر را تشکیل داده است. دین جامع اسلام که برای همه ابعاد زندگی انسان برنامه مشخصی دارد، در این زمینه نیز دارای دستورات مشخصی است که انسان می تواند با رعایت و عمل به این دستورات بیشترین بهره را از این موهبت خداوندی ببرد.

خواب عجیب شهید تهرانی‌مقدم قبل از شهادت

برادر شهید حسن تهرانی‌مقدم می‌گوید:چند روز قبل از شهادت شهید تهرانی مقدم، ایشان آمد منزل ما تا مادر را ببیند. گفت: دیشب خوابی دیدم. خواب دیدم که از دنیا رفته‌ام. در یک قبر تنگ و تاریک دو ملک غضبناک به شدت وحشتناک از من سوال می‌کردند.

راحتی خواب شبانه را محاسبه کنید

بسیاری از مردم از هر تلاشی برای داشتن خواب خوب شب فروگذار نمی کنند، اما اکنون دانشمندان به فرمولی دست یافته اند که می تواند این مشکل را تسهیل کند.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.