سرتان را از تن جدا خواهیم کرد

سرکرده گروه تروریستی «جیش الإسلام» با اعلام اینکه سر عناصر داعش را از تن جدا خواهد کرد، عناصر این گروه تروریستی را خوارج نامید.

۱۴ ویژگی خوارج از منظر امام علی

دیروز خوارج، امروز داعش و فردا شاید نامی دیگر؛ دکتر مصطفی دلشاد تهرانی، نویسنده و پژوهشگر برجسته نهج‌البلاغه و سیره نبوی و علوی، در گفت‌وگو با شفقنا به چهارده ویژگی خوارج که برگرفته از آموزه های امیرمومنان است، اشاره کرد و گفت: خارجی گری از زمان پیامبر(ص) منتها به صورت تک فردی وجود داشت و در زمان امام علی(ع) بر تعداد آنها افزوده شد. کاری که امروز باید انجام شود و تابع زمان و مکان نیست، اول بررسی خارجی گری به عنوان یک جریان مستمر. دوم بررسی ویژگی ها، مختصات و ممیزات خارجی گری. سوم بررسی بسترها، ریشه ها و روابط و مناسبات پروراننده های خارجی گری است. امروز اگر بخواهیم صرفا بحث های تاریخی کنیم، بحث هایی علمی خواهند بود، اما آن بحثی که کاربردی است و می تواند مفید باشد، این است که مختصات، ویژگی ها و ممیزات خارجی گری را برررسی، تحلیل و ریشه یابی کنیم و بدانیم چرا اینطور شده است. وقتی ویژگی ها را شناختیم، داعش و امثال آن که کم هم نیستند می تواند مصداق های آنها باشند.

گروهک تروریستی داعش خوارج زمانه هستند

مجلس عالی اسلامی کانادا، دیروز در فتوایی رسمی تأکید کرد داعش هیچ ارتباطی با اسلام ندارد و عناصر این گروهک تروریستی خوارج زمانه هستند.

قشرمذهبی باید از استاد رحیم‌پور الگو بگیرند

دبیر اسبق جامعه مدرسین فارس اظهار داشت: قشر مذهبی باید در عمل به وظیفه از استاد رحیم پور ازغدی الگو بگیرند.

خوارج جهان اسلام را بشناسید؛ از فتوای «الله اکبر» تا ازدواج‌های چندساعته

فتاوای شیخ عرعور معروف است؛ مثلا از هواداران خود خواست هر نیمه شب الله اکبر بگویند و تا ۴۰ شب مداومت کنند تا نظام سوریه سقوط کند. مخالفان به این نسخه عمل کردند و ۴۰ شب را هم اجرا نمودند ولی نظام سقوط نکرد.

اندیشمند سعودی: تروریستها خوارج هستند

پژوهشگر و اندیشمند عربستانی با هشدار درباره خطرات سهل انگاری درحل مشکلات جامعه عربستان، تروریستها و گروه های افراطی در کشورهای عربی و اسلامی را پیرو تفکرات خوارج تکفیری دانست.

منتقدین احمدی نژاد خوارج و «نهروانی‌»اند

روزنامه ایران که از بودجه بیت المال ارتزاق می کند در ویژه نامه ای که دیروز منتشر کرد، سعی در شباهت سازی بین احمدی نژاد با «مالک اشتر» و متهم کردن مخالفان دولت و مشایی به خوارج گری کرد.

وهابيت؛ خوارج مدرن زمان

«خوارج» يك جريان سياسي بود كه با فهم سليقه‌اي از دين، دست به قتل قرآن ناطق زد، امروز نيز وهابيت بر مبناي انديشه‌هاي زنديق‌گونه «ابن‌تيميه» و «محمد‌بن عبدالوهاب» دست به تفرقه ميان مسلمانان، همكاري با رژيم صهيونيستي و انكار فضايل اهل بيت (ع) زده است.

خوارج زمانه را زودتر بشناسیم

شناخت خوارج روزگار ما اگر بموقع صورت گیرد این خاصیت را خواهد داشت که جلوی ضربه ها و ضررهای ناشی از جهل و غرور خوارج را خواهد گرفت و حتی موجبات هدایت بسیاری از آنها را فراهم خواهد آورد و صدالبته بصیرت پیشینی در این خصوص بکار خواهد آمد.

دو ویژگی مهم خوارج

آنچه در گام نخست در مسئله دنیاپرستی به ذهن انسان خطور می کند، شکم پرستی، ثروت اندوزی، زنبارگی و میگساری و اینجور چیزهاست. در صورتی که مهمترین مظاهر دنیاپرستی را ریاست طلبی و حب جاه، قلمداد کرده اند، چرا که دنیاپرستی می تواند در پوشش دین گریزی و فرار از جلوه‏های عبادت باشد و برای کمند نهادن در سر راه مردم و فریب آنان و گاه بالعکس.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.