نهم دی چرا بزرگ است ؟

هنر مردم خوب و خدايي ما در فتنه پيچيده سال 88 اين بود كه نه تنها به منافقين فتنه گر سواري ندادند بلكه تأسي به پرچمداران بزرگ سپاه اميرمومنان علي عليه السلام كردند كه مشخصه آنها استقامت و صبر و بصيرت بود. الا و لايحمل هذا العلم الا اهل البصر و الصبر و العلم بمواضع الحق. امت امام خميني و امام خامنه اي خوب مي فهميدند كه جبهه حق و باطل عوض نمي شود، حتي اگر شماري از اعضاي جبهه حق زير پرچم باطل جمع شوند.

دنیاطلبی و سکوت خواص دو عامل به مسلخ رفتن امام حسین(ع)

رییس مرکز اسناد انقلاب اسلامی گفت: “دنیا طلبی” و “سکوت خواص” را دو عامل اصلی تغییر باورها و ارزش‌های راستین اسلامی دانست و عنوان كرد که اگر دنيا طلبی و سکوت خواص نبود، نه حرمت اهل بیت علیهم السلام شکسته می‌شد و نه حسین ابن علی علیه السلام به مسلخ کربلا می‌رفت.

خواص بد عاقبت

فتنه 88 همچون دیگر مقاطع حساس تاریخ انقلاب پر بود از آزمایش برای “مردم” و “خواص” و تکرار تجربه های معروف تاریخی. نقش آفرینی شایسته و کم نظیر مردم در این برهه خطیر با حضور بصیرانه در میدان نظر و عمل که اوج آن حماسه 9 دی بود، بر همگان آشکار شد.

تبارشناسی پنج‌گانه خواص در فتنه ۸۸

در آستانه سالگرد یوم الله 9 دی بازخوانی علل و عوامل حوادث ایام فتنه اهمیتی دوچندان می یابد و در این میان یکی از مهمترین مولفه ها، بازخوانی عملکرد خواص در آن ایام است.

برای فتنه آینده اولين سوءظن‌ به كسانی است كه در فتنه ۸۸ بد عمل كردند

اولين سوءظن‌هايمان نسبت به كساني است كه در اين فتنه بد عمل كردند. اينها در فتنه‌هاي آينده يا كماكان بد عمل خواهند كرد يا به‌نوعي محور خواهند شد و يا تقويت‌كننده فتنه‌هاي بعدي خواهند بود.

گلايه‌های حاج عيسی از رفتار برخی نزديكان ديروز امام (ره)

حاج عيسي گفت: اينكه كسي روزي با امام (ره) بوده معيار اينكه امروز در خط امام (ره) باشد، نيست، برخي افراد كه آن زمان دور امام بودند و حرف امام (ره) را مي‌شنيدند و ايشان كمكشان مي‌كرد، امروز به راه ديگري رفته‌اند.

رأی خبرگان رهبری درمورد «هاشمی» همان شعارهای ملت خواهد بود

آن‌چه مهم است اجلاسیه اخیر خبرگان رهبری قطعاً پایانی خواهد بود برای خواصی که در فتنه‌ی اخیر مردود شده‌اند، چرا که رأی خبرگان ملت همانی خواهد بود که در شعارهای ۹ دی و مراسم تشییع جنازه شهدای حادثه تلخ ۲۵بهمن از طرف ملت بر علیه هاشمی سر داده شده بود.

مردم ایران؛ مردم ایران؛ مردم ایران . . .

من اگر بخواهم روزی گستاخی کنم و برای کسی تعیین تکلیف کنم که چه کسی جزو خواص با بصیرت هست و چه کسی نیست، لیستی می نویسم چند میلیونی و جلوی تک تک شماره های لیستم می نویسم: مردم ایران.