دستاوردهای بی نظیر و چالشهای شرکت های دانش بنیان

آن مسوولانی که توان متخصصان ایرانی را باور ندارند، برنامه امشب ثریا را ببینند!
از دستگاه های ایکس ری ایرانی برای کشف سرطان قاچاق تا موتور توربو جت بومی
در مناقصات و خرید تجهیزات دستگاه های دولتی،  شرکت های دانش بنیان ایرانی چقدر اولویت دارند؟
امشب (چهارشنبه) ، ساعت ۲۳ از شبکه یک سیما

رهبرانقلاب: روحیه خودباوری و «ما می‌توانیم»ترویج شود

خودباوری که در مقابل غرب باوری قرار دارد، باید در میان کودکان و جوانان گسترش یابد و از وظایف مهم آموزش و پرورش و آموزش عالی تزریق روحیه خودباوری است.

به‌جای خودباوری آیه یاس می‌خوانند

در خارج از ایران برخی افراد تبعیض نژادی علم و فناوری را تبلیغ می‌کنند و در کشور نیز برخی باعث ایجاد یاس و ناامیدی می‌شوند.

باید بابت تحریم‌ها از آمریکا تشکر کنیم +دانلود جزوه

«سى سال كشور ما را تحريم كردند، كه البته اين تحريم به سود ما تمام شد. ما بايد از آمريكائى‌ها از اين بخش تشكر كنيم. اگر ما را تحريم نمي‌كردند، ما امروز به اين نقطه‌اى از علم و پيشرفت كه رسيده‌ايم، نمي‌رسيديم. تحريم هميشه ما را وادار كرده كه به خود بيائيم، به خود فكر كنيم، از درون خود بجوشيم. ولى آنها قصدشان اين خدمت نبود، آنها مي‌خواستند دشمنى كنند.»

جزوه: خودباوری و خودکفایی در اندیشه رهبر انقلاب

جزوه‌ی پیش‌رو حاصل گردآوری سخنان رهبر انقلاب پیرامون خودباوری و خودکفایی و استفاده از تهدید تحریم‌ها به عنوان فرصتی برای پیشرفت است که در آن بیانات ایشان در چهار بخش وابستگی، خودباوری، خودکفایی و تحریم‌ها دسته بندی شده است.

خودباوری و بازگشت به خویشتن یک هدف آرمانی نیست

نیروی معنویت در جامعهٔ جوان ما خیلی عمیق است و خود انقلاب اسلامی هم تحولی در نگرش مردم و نخبگان سیاسی و اجرایی جامعه ایجاد کرده است. در صورتی که در کنار این عوامل، همت و جهاد وجود داشته باشد، جمهوری اسلامی می‌تواند به عنوان یک منبع مولد و زاینده نه تنها نیازهای خودش را برطرف کند، بلکه به نیازهای متنوع ملت‌ها و کشورهای مستضعف و محروم جهان هم پاسخ گوید..

امام خمینی: محاصره اقتصادی هدیه خداست

امام امت می خواهد تمام آحاد جامعه به خصوص دانشگاهیان و مسئولین کشور به این دیدگاه برسند که اولاً بدانند هرچه که مورد نیازشان است را خودشان باید به دست بیاورند و به کمکهای دیگر کشورها و قدرتها امیدوار نباشند و ثانیاً باور داشته باشند که هرچه را که بخواهند – دیر یا زود- می توانند به دست بیاورند و هیچ قله فتح ناشدنی برایشان وجود ندارد.

جزوه: خودباوری و خودکفایی در اندیشه امام خمینی (ره)

با توجه به نام گذاری سال ۹۱ به نام سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی از سوی رهبر معظم انقلاب آیت الله خامنه ای، بررسی خودکفایی و خودباوری در اندیشه های بینانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی (ره) بیش از پیش ضروری می نماید.

زارع: خودباوری فرهنگی مهمترين نياز مردم مناطق محروم است

مسئول سابق گروه‌ جهادي دانشگاه امام صادق(ع) اظهار داشت: خودباوری فرهنگي در ميان مردم مناطق محروم و اينكه به اصالت روستايي بودن خود افتخار كنند مهم‌ترين نياز مردم مناطق محروم است.

پنجمین جشنواره عکس «ما می توانیم»

پنجمین جشنواره عکس «ما می‌توانیم» از سوی خانه عکاسان حوزه هنری برگزار می‌شود.