مجوز ناگهانی دولت برای ترخیص خودروهای ممنوعه وارداتی

دولت با محوریت وزارت صنعت و سازمان ملی استاندارد، درست در واپسین روزهای سال ۹۴ تصمیم گرفت مجوز ناگهانی برای ترخیص خودروهای ممنوعه وارداتی مانده در گمرک را صادر کند.

خدمت و خیانت خودروسازان در پنجره

شماره ۲۴۸ هفته‌نامه پنجره با پرونده‌ای ویژه در مورد خدمت و خیانت خودروسازن و تحلیل اظهارات وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره کمپین «تحریم خودروی صفر» منتشر شد.

قیمت خودرو؛ حق با کیست؟

از یک طرف کمپینی شکل گرفته است که قیمت بالای خودرو را اجحاف به حق مصرف کننده می داند و در طرف دیگر، خودروسازی است که می گوید تولید با این قیمت ها به صرفه نیست.

خودروهایی در کف قیمت اما بدون خریدار

خودروسازان این روزها در حالی دوباره ساز گرانتر شدن محصولاتشان را کوک کرده‌اند که قیمت خودرو در بازار هر روز پایین‌تر از روز قبل می‌آید به طوری که در مورد برخی محصولات، قیمت بازار به زیر قیمت کارخانه رسیده است و با این وجود باز هم رکود در بازار ادامه دارد.

باکیفیت‌ترین خودروها از نظر مشتریان

ام‌وی‌ام 110، پارس تندر، کیاپیکانتو، رنوفلوئنس، ام‌جی 6 و بی‌ام‌دبلیو 528I با کیفیت‌ترین و سایپا 111، تیبا هاچ‌بک، لیفان X60، لندمارک، سوزوکی گراند ویتارا و میتسوبیشی لنسر 1800 بی‌کیفیت‌ترین خودروها در گروه‌های قیمتی خود از نظر مصرف‌کنندگان هستند.

«کابل» در اسارت خودروها +عکس

راه‌بندان خیابان‌های کابل از جمله چشم‌گیرترین چالش‌های زند‌گی در پایتخت افغانستان است و ساکنان این شهر در نقاط متعددی، از این معضل رنج می‌برند. در کابل به خصوص در ساعات اولیه صبح یا پایان کار ساعت اداری، راه‌بندان‌های چند ساعته رخ می‌دهد.

قیمت خودرو در بازار به زیر قیمت کارخانه رسید

رکود بازار خودرو و کاهش تقاضای خرید باعث شد بعد از گذشت چند سال، قیمت برخی خودروها در بازار به زیر قیمت کارخانه برسد به طوری که رانا ۷۰۰ هزار تومان و پژو ۲۰۶ صندوق‌دار ۲۰۰ هزار تومان ارزان‌تر از کارخانه در بازار معامله می‌شوند.

قیمت خودرو کاهش نمی‌یابد

وزیر صنعت، با تاکید بر اینکه قیمت خودروهای داخلی پس از توافق هسته‌ای کاهش نمی‌یابد، گفت: توافق‌نامه‌هایی با برخی کشورها برای گسترش همکاری‌های تجاری آماده شده است که بعد از رفع تحریم‌ها امضا می‌شود.

دستورالعمل جدید بازرسی کیفی خودروها

اجرای دستورالعمل جدید ارزیابی و بازرسی کیفی خودروها (آدیت) آغاز شد.

افزایش تعرفه شماره گذاری خودروها

رئیس شماره گذاری پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی از افزایش تعرفه شماره گذاری خودروها در سال ۹۴ خبرداد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.