تولید خودروی جدید روی پلت‌فرم پراید

مدیرعامل سایپا با تشریح جزئیات تولید ۱۳ محصول جدید این شرکت طی سال‌های آینده گفت: از اواسط سال ۹۵ تولید دو خودروی جدید ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومانی آغاز خواهد شد.

بازار خودرو در کلاف بلاتکلیفی

اختلاف نظر مجلس و شورای رقابت بر سر قیمت تمام شده تولید خودرو سبب شده که بسیاری از خریداران به امید کاهش قیمت‌ها، اقدام به خرید نکنند. البته گویا قرار نیست سرنوشت قیمت خودرو در هفته جاری هم معلوم شود. زیرا علی علی‌لو رییس هیئت تحقیق و تفحص از خودروسازان اعلام کرده که به احتمال زیاد نتایج بازنگری قیمت خودرو، 22 مرداد اعلام نخواهد شد.

لزوم ورود جدی دولت برای تنظیم بازار خودرو

شورای رقابت اخیرا با بررسی های کارشناسی خود به این نتیجه رسیده است که قیمت خودروهای داخلی باید از 3 تا حدودا 6 درصد افزایش یابد . این درحالی است که قیمت اعلام شده برخی خودرو ها از سوی این شورا با قیمت های موجود در بازار اندکی تفاوت دارد تا جایی که قیمت تعدادی از انواع خودرو در بازار کمتر از مقدار قیمت اعلام شده است.

پیشنهاداتی‌برای اصلاح‌ قیمت‌گذاری‌خودرو

هرچند قیمت گذاری خودرو در کشور ما به یک کلاف سر در گم تبدیل شده است و همواره بین مرجع قیمت گذار و خودروساز اصطکاک جدی وجود دارد ولی راهکارهایی وجود دارد که قیمت منصفانه و رقابتی برای خودرو تعیین شود.

کلاهی که خودرو سازان برسر مردم گذاشتند

بارزترین نمونه مشکلات صنعت خودرو را می‌توان در پیش قدم بودن دلالان درپیش فروش‌های همین شرکت های خودروسازی به بهانه‌های خاص دید. موردی که همین اواخر توسط ایران خودرو به عنوان یکی از غول‌های خودروسازی کشور روی داد. هرچند دست آخر این شرکت در مورد تکمیل یک روزه ظرفیت پیش فروش خودروهای خود در تهران توضیحاتی را برای رسانه‌ها ارسال کرد اما پس پرده چیز دیگری است.

ناجا: خودروسازان امیدی به لابی‌ با پلیس ندارند

فرمانده نیروی انتظامی گفت: خودروسازان نسبت به لابی‌گری با ناجا امیدی ندارند چرا که ناجا تنها براساس قانون به وظایف خود عمل خواهد کرد.

خودروسازان چینی در ایران ارزان‌فروشی می‌کنند

یک کارشناس صنعت خودرو گفت: مونتاژکاران خودروهای چینی برای کسب بازار محصولاتشان را ارزان‌تر از قیمت‌های واقعی در ایران عرضه کرده‌اند.

همنوایی وزیر صنعت و خودروسازان برای افزایش قیمت خودرو

این روزها مشتریان بازار خودرو در حالی برای واقعی شدن قیمت‌ها و کاهش آن انتظار می‌کشند که اظهارنظرهای وزیر صنعت و خودروسازان نشانگر نوعی همسویی برای افزایش دوباره قیمت‌هاست.

خودروسازان اروپایی به ایران می‌آیند

مشاور انجمن خودرو سازان از حضور شرکت های خودروساز اروپایی تا ۲ ماه آینده در ایران خبر داد و گفت: با تعاملات صورت گرفته میان وزارت اقتصاد و بانک مرکزی سیاست های جدید وزارت صنعت در بخش خودرو به مرحله نهایی رسیده است.

رسوب قطعات 40 میلیاردی مگان در ترکیه

دبیر انجمن خودروسازان ایران از رسوب چند ماهه چهارپنج هزار دستگاه سی‌کی‌دی خودروی مگان در ترکیه خبر داد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.