ایرانی ترین فازهای میدان پارس جنوبی چگونه در اوج تحریم ها تکمیل شده؟!

پارس جنوبی نفت گاز پتروشیمی
نگاهی متفاوت به ایران پس از انقلاب اسلامی

از خودکفایی در محصولات حیاتی کشاورزی غفلت نکنید

تحولات سیاسی و اقتصادی در کشور نباید موجب غفلت و از اولویت خارج شدن بخش کشاورزی گردد؛ چراکه به فرموده معمار کبیر انقلاب (ره) اساس و پایه استقلال در بخش‌های دیگر اقتصادی، دستیابی به خودکفایی در محصولات حیاتی کشاورزی است. بنابراین به‌مانند بسیاری از کشورهای جهان، کشاورزان و بخش کشاورزی ایران نیز باید مورد حمایت ویژه دولت محترم قرار گیرند.

برخی استقلال را انزوا تلقی می کنند

قدرت فقط نظامی نیست بلکه قدرت اقتصادی و علمی، فرهنگی و رسانه ای هم محسوب می شود. حتی قدرت هنری، صنعتی و تکنولوژی و هرچه باعث می شود تا دشمنان به شما طمع نکنند و سوار شما نشوند. از جمله این مصداق ها می توان به تولید و کار داخلی اشاره کرد. بنابر این تولید قدرت، ثروت و علم را برای جامعه و امت اسلامی یک واجب و فریضه دینی است. این امر حتی یک عبادت و جهاد هم محسوب می شود.

افزایش سرمایه‌گذاری‌ آمریکا در کشاورزی

آمریکا باید سرمایه‌گذاری خود در بخش تحقیقات غذا و کشاورزی را ظرف ۱۰ سال آینده دو برابر کند. همچنین باید اولویت‌های سرمایه‌گذاری خود را به‌منظور تأمین نیاز جهانی غذا برنامه‌ریزی‌شده موردبازنگری قرار دهد.

اقتصاد مقاومتی با الگوی جهاد سازندگی محقق می‌شود

هرچند شرکت‌های دانش‌بنیان که اکنون به‌عنوان یکی از ضرورت‌های اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی مطرح می‌شوند، می‌توانند اثرگذاری مناسبی در اجرای این سیاست داشته باشند، اما این شرکت‌ها به‌جز در نظر گرفتن الگوی جهاد سازندگی و حذف روحیه مادی‌گرائی، ضریب توسعه و پیشرفت را نمی‌توانند به همراه داشته باشند.

گلایه ده تشکل دانشجویی از جهانگیری

جناب آقای دکتر جهانگیری؛با توجه به اهمیتی که جایگاه مشاور از یک‌سو در تصمیم‌سازی و از سوی دیگر در نگاه عموم مردم و نخبگان دارد، امیدواریم دیدگاه‌های دکتر کلانتری بر عملکرد دولت و حضرتعالی در مسیر حمایت از بخش کشاورزی و دستیابی به خودکفایی در محصولات اساسی تأثیر گذار نباشد.

در سدسازی به خودکفایی کامل رسیده‌ایم

بعد از جنگ و فراغتی که رزمندگان اسلام پیدا کردند، تجهیزات زیادی دست سپاه ماند که بدون استفاده مانده بود و بهترین و منطقی‌ترین تصمیمی که در این عرصه گرفته شد، ایجاد قرارگاه سازندگی بود که در راستای جبران خسارت و سازندگی کشور قرار گرفته و این درایت نظام را می‌رساند.

وابستگی غذایی کشور نگران‌کننده‌ است

وابسته نگه داشتن کشورها در زمینه مواد غذایی برای ابرقدرت ها انقدر مهم است که در ابتدای توافق نامه هسته ای ژنو هم به نوعی مورد تاکید قرار گرفته است که کانالی برای واردات مواد غذایی به کشور از طریق در آمدهای ایران باز می شود که یادآور همان سیاست های نفت در برابر غذا در ایام تحریم صدام و قذافی می باشد.

غفلت از خودکفایی در محصولات‌ کشاورزی  

با توجه به بحث های داغ رسانه ای هفته های اخیر پیرامون محدود کردن کشاورزی به بهانه بحران کم آبی و بی توجهی به خودکفایی در محصولات اساسی کشاورزی در دو دهه اخیر در تأمین امنیت غذایی کشور، ثریا امشب به بررسی موضوع چرایی غفلت از خودکفایی در محصولات اساسی کشاورزی و چالش های پیش روی تأمین امنیت غذایی کشور خواهد پرداخت.

تعابیری که اوباما نگفت؛ اما روحانی گفت!

شاید انتظار گزافی نباشد که رئیس جمهوری کشورمان، در ادامه جملات قبلش برای تشویق جوانان به خودکفایی، این عددها را کمی داخلی‌تر می‌کرد و از شبکه‌هایی حرف می‌زد که حداقل چند جوان و کارمند ایرانی پشت سرش باشند. شبکه‌هایی که گرچه ضعف دارند و شاید وزن رقبای بین‌المللی‌اش را نداشته باشند، اما اگر در سطح کلان مورد توجه قرار بگیرند، می‌توانند به رقبای‌شان تنه بزنند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.