جزوه: خودباوری و خودکفایی در اندیشه رهبر انقلاب

جزوه‌ی پیش‌رو حاصل گردآوری سخنان رهبر انقلاب پیرامون خودباوری و خودکفایی و استفاده از تهدید تحریم‌ها به عنوان فرصتی برای پیشرفت است که در آن بیانات ایشان در چهار بخش وابستگی، خودباوری، خودکفایی و تحریم‌ها دسته بندی شده است.

25 فروند هواپیما به ناوگان هوایی کشور افزوده شد

وزیر راه و شهرسازی گفت: پس از ادغام وزارتخانه‌های راه و شهرسازی 25 فروند هواپیما به ناوگان هوایی کشور افزوده شده است.

سابقه‌های تاریخی بی اثر بودن تحریم‌های نفتی

در حالی مقامات اتحادیه اروپا از تصویب تحریم نفتی ایران سخن به میان آورده‌اند که با اندکی تامل می توان به این نتیجه رسید که این تحریم‌های اروپا نه تنها موثر واقع نخواهد شد بلکه تاثیر منفی مستقیم بر اقتصاد بحران زده اروپا خواهد گذاشت.

کشوری که می‌تواند به آمریکا «نه» بگوید

مجله دیپلمات در مقاله‌ای معتقد است که تهران تنها کشوری است که می‌تواند به آمریکا نه بگوید و به ایجاد یک بلوک ضد سلطه آمریکایی در خاورمیانه کمک کند.

چهار پاسخ قاطع امام(ره) به تحریم اقتصادی غرب

از همان ابتدای انقلاب اسلامی که تهدید و تحریم های اقتصادی آمریکا و متحدانش علیه ایران آغاز شد تا به امروز که تمان عزم این کشورها برای فشار اقتصادی به جمهوری اسلامی جزم شده است، هم موضع امام راحل و هم نظر رهبر معظم انقلاب و به تبع آن ملت ایران یکی بوده و تغییر نکرده است.

آیا درِ چاه‌های نفت بسته می‌شود؟

رهبر انقلاب در سال‌های آغازین انقلاب كه رئیس‌جمهور بودند، یك آرزو داشتند و آن این‌كه روزی برسد تا بتوان چاه‌های نفت را بست و اقتصاد كشور را با صادرات غیر نفتی به گردش درآورد. این آرزوی همه‌ی فعالان اقتصادی و مسؤولان دلسوز كشور است كه برای تحقق این آرزو از هیچ تلاشی دریغ نمی‌ورزند.