وکالت معاضدتی چه نوع وکالتی است؟

عدالت قضایی ایجاب می‌کند که اقشار کم‌درآمد و بی‌بضاعت در برخورداری از وکیل در عسر و حرج قرار نگیرند. این دسته از افراد می‌توانند به تجویز ماده ۲۴ قانون وکالت مصوب ۱۳۱۵ از کانون وکلای دادگستری تقاضای معاضدت کنند.

همه چیز درباره جرم «خیانت در امانت»

در مقابل صفت خوب امانتداری، صفت زشت خیانت در امانت نیز از قدیم در کلیه جوامع بشری وجود داشته است. اما با توجه صیغه مذهبی بودن و مبنا بودن فقه شیعه در کشورمان با لحاظ کردن فقه در متن قانون، عمل و فعل خیانت در امانت، به عنوان یک جرم مطرح و برای آن مجازات کیفری پیش‌بینی شده است.

ملاک تشخیص دعاوی مالی و غیرمالی

دعوای مالی به دعوایی گفته می‌شود که خواسته آن مال بوده و دعوای غیرمالی نیز دعوایی است که خواسته آن غیرمالی باشد.

دانشجویان با زیباکلام به دادگاه رفتند

صبح امروز با دعوت کمیته صیانت از منافع ایران تعدادی از دانشجویان و نمایندگان تشکل های دانشجویی طی حرکتی نمادین با حضور در برابر دادگاه دکتر سعید زیباکلام اقدام به مشایعت ایشان تا دادگاه نموده و به این وسیله اعتراض خود را نسبت به فشارهای وارد آمده از سوی دولت به منتقدان اعلام داشتند.

فشارها نباید مانع برخورد عادلانه با مهدی هاشمی شود

قوه قضائیه در آینده فراروی خود نیز آزمون دیگری برای استیلای عدالت در پیش رو دارد؛ بی شک پرونده مهدی هاشمی از مهم ترین پرونده های قضائی چند سال اخیر محسوب می شود که در دامنه کیفرخواست ایشان از موارد اقتصادی تا امنیتی و سیاسی نیز یافت می شود؛ متاسفانه به نظر می رسد در بررسی این پرونده مهم قضائی سایه سنگین آقازادگی و پشت گرمی به برخی از مسئولین نظام احساس می شود که ممکن است روند بررسی عدالت محورانه این پرونده مهم را خدشه دار نماید

شرط عدالت دادگاه از نظر وکیل هاشمی!

وکیل مهدی هاشمی گفت: اگر رسیدگی به این پرونده عادلانه باشد، موکل من تبرئه خواهد شد چرا که هیچ دلیلی مبنی بر اتهام مهدی در پرونده وجود ندارد.

علیزاده:مهدی هاشمی حق حرف زدن ندارد

وکیل مهدی هاشمی با اشاره به این مطلب که طبیعی است مهدی هاشمی حق ندارد صحبت کند گفت: معتقدیم مهدی تخلفی نکرده و ما این موضوع را در طول دادگاه ثابت خواهیم کرد.

یکه‌تازی‌ طلاق در راهروهای دادگاه

‌این روزها در راهروهای دادگاه خانواده کسانی منتظر نشسته‌اند که از زندگی مشترک خداحافظی کنند.

اتهامات مهدی هاشمی را قبول نداریم

وکیل مهدی هاشمی با اشاره به این مطلب که با تصمیم قاضی پرونده دادگاه غیرعلنی است، گفت: هیچ کدام از اتهامات مهدی هاشمی را قبول نداریم.

فاطمه‌هاشمی: انتقام پدر را از پسر می‌گیرند

فاطمه هاشمی با اشاره به این مطلب که دارند انتقام پدر را از پسر می‌گیرند، گفت: خانواده هاشمی در صف دادگاه هستند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.