رای دادگاه لاهه؛ پیروزی یا تقریبا هیچ؟!

تنها دستاورد این تصمیم موقت دیوان بین المللی دادگستری علیه آمریکا ، جنبه رسانه ای و پرستیژ آن در مجامع بین المللی است و هیچ جنبه الزام آور و جبران خسارتی علیه آمریکا نخواهد داشت.

گل بخودی جدید غربگراها…

‏آمریکا دادگاه لاهه را بی‌اعتبار خوانده و چون ضمانت حکم این دادگاه، شورای امنیت است با حق وتو به این حکم تن نخواهد داد. اما طرفین از تشدید مناقشه منع شده‌اند و اگر ایران بدلیل بدعهدی غرب، حتی بخشی از تعهدات برجام را متوقف کند در شورای امنیت محکوم خواهد شد! گل بخودی جدید غربگراها!

فلسطین رسما عضو دادگاه لاهه شد

دادگاه جنائی کیفری رسما عضویت فلسطین در این دادگاه را اعلام کرد.

لاهه در پرونده کرسنت به نفع طرف اماراتی رای داد

بر اساس رای دیوان حکمیت بین المللی لاهه قرارداد 25 ساله شرکت کرسنت پترولیوم با شرکت ملی نفت ایران به قوت خود باقی است و برای هردو طرف لازم الاجرا می باشد. این دیوان حکم کرده که شرکت ملی نفت ایران مکلف به تحویل گاز موضوع این قرارداد از سال 2005 میلادی بوده است.

دستور سکوت درباره کرسنت لغو شد؟

در این دیدار از فرازی خواسته شده‌ است تا برای صرف نظر کردن جعفر اماراتی از شکایتش از ایران و مصالحه در خارج از دادگاه میانجی‌گری کند.

ماجرای کشته یا ناپدید شدن شاهد پرونده کرسنت

با گذشت ۱۲ سال از انعقاد قرارداد کرسنت توس، بررسی پرونده فساد این قرارداد ننگین در دیوان لاهه، وارد مراحل جدید شده است.

کرسنت؛ دولت در دوراهی مبارزه یا مماشات با فساد

نایب رئیس کمیسیون اصل 90 با تاکید بر اینکه به قطع و یقین اگر عملکرد وزارت نفت بگونه‌ای باشد که منافع ایران درباره قرارداد کرسنت و داوری آن به خطر بیفتد مجلس واکنش نشان خواهد داد، اظهار داشت: الان مستندات بسیار دقیق با صحت و شفافیت بالا در اختیار مجلس قرار دارد که از فساد گسترده در بعضی قراردادهای نفتی حکایت دارد.

شكايت ايران به دادگاه لاهه به خاطر ترور دانشمندان هسته‌ای

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: اعترافات خبرنگاران آمریکایی و اسرائیلی در کتاب «جاسوسی برای آخرالزمان» که در آن اعتراف کرده‌اند در ترور دانشمندان هسته‌ای کشورمان نقش داشتند، نشان‌دهنده ‌‌نهایت گستاخی آنهاست و ما به دادگاه لاهه شکایت خواهیم کرد.

سیف‌الاسلام قذافی: تسلیم دادگاه لاهه نمی‌شوم؛ یا پیروزی یا مرگ

سیف الاسلام قذافی اخبار منتشره درباره تحویل خود به دادگاه بین‌المللی جنایی را رد و تاکید کرد، یا پیروز می‌شوم یا می‌میرم.

تماس‌ غیر مستقیم لاهه با سیف‌الاسلام قذافی

دادستان لاهه اعلام کرد که این دادگاه از طریق میانیجیگران تماس‌های غیرمستقیمی با پسر دیکتاتور لیبی برقرار کرده و به او پیشنهاد داده است که خود را تسلیم لاهه کند.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.