افزایش واردات دارو نخواهیم داشت

مدیرکل نظارت و ارزیابی دارو و مواد مخدر سازمان غذا و دارو گفت: امیدواریم پس از توافقی که صورت گرفته، شاهد تحولات مثبتی در حوزه دارو باشیم و بطور قطعه پس از توافق نیز افزایش واردات نخواهیم داشت و در همان سقف باقی می ماند یا کمتر نیز خواهد شد.

آسپرین برای همه خوب نیست

«فرقی نمی‌کند زن باشید یا مرد مستعد بیماری قلبی باشید یا نباشید. فقط لازم است بعد از 50 سالگی روزی یک آسپرین بچه بخورید تا از بیماری‌های قلبی و عروقی مصون بمانید» … این توصیه‌ای است که میان عموم مردم شایع شده است. بدون آن که ضرورت مصرف یا خودداری از مصرف آن برای برخی افراد یا حتی میزان مصرف این دارو مورد توجه قرار بگیرد.

یا پزشکان ایران نمک‌گیر داروسازان خارجی هستند

برگزاری تورهای پرهزینه توسط کمپانی های معتبر دارویی دنیا برای پزشکان در اغلب کشورها مرسوم است. اما، این وضعیت در کشورهای در حال توسعه بیشتر نمود دارد. جایی که برخی پزشکان با شرکت های دارویی همراه می شوند و تولیدات آنها را برای بیماران تجویز می کنند. در واقع، کمپانی های معتبر دارویی دنیا با تقبل هزینه سفر تعدادی از پزشکان در قالب شرکت در کنگره های پزشکی و دارویی، سعی می کنند تولیدات دارویی خودشان را به پزشکان معرفی و از این طریق، فروش خود را بالا ببرند.

۱۲ داروی جدید ایرانی رونمایی شد

وزیر بهداشت امروز در مراسم رونمایی از ۱۲ داروی جدید ایرانی برای بیماران ام اس، سرطان و دیابت از افزایش صادرات دارو تا مرز ۵۰۰ میلیون دلار تا آخر دولت یازدهم خبر داد.

جوانی ابدی؛ آرزویی که دیگر محال نیست

موفقیت دانشمندان در تبدیل کردن سلول‌های پیر بدن انسان به سلول‌های جوانتر، امید به جوانی جاودانگی را در انسان‌ها زنده کرده‌است.

جستجوی خاک به دنبال داروی ضد سرطان

محققان دانشگاه راکفلر آمریکا در حال تجزیه و تحلیل خاک، به دنبال آنتی بیوتیک و داروهای ضد سرطانی جدید هستند.

اینجا هنوز هم معامله بر سر جان انسان‌هاست!

«دارو، دارو» نجوای دلالان در گوش رهگذران خیابان ناصر خسرو، یکی از خیابان های قدیمی پایتخت، است که سال هاست به پاتوقی برای خرید و فروش انواع داروها تبدیل شده است. داروهای قاچاق، کمیاب و خاص و یا داروهایی که فروش آنها ممنوع است.

تشریح اقدامات دارویی هلال احمر

مدیرعامل شرکت پخش سها هلال، از تامین داروهای بیماران خاص در دورترین نقاط کشور ظرف 48 ساعت خبر داد و گفت: اگر نیاز باشد، داروی مورد نظر بیمار از طریق خدمات هوایی و در کمترین زمان ممکن به دست او می رسد.

گرانی داروها مهمترین مشکل بیماران چشمی

دبیر علمی بیست و چهارمین کنگره سالیانه چشم پزشکی ایران گفت: از بین تعداد زیاد داروهای جدیدی که در زمینه درمان مشکلات شبکیه در دنیا تولید شده تنها یک قلم آن که از بقیه ارزان تر است در ایران استفاده می‌شود.

برچیده شدن پاتوق سوداگران دارو

سوداگران دارو، یا به عبارتی فروشندگان غیرمجاز دارو، کسانی هستند که با پرسه در مقابل داروخانه های مهم پایتخت مثل داروخانه مرکزی هلال احمر، سیزده آبان و…، به دنبال فریب بیماران و افراد مراجعه کننده به این قبیل مراکز هستند تا آنها را برای خرید داروهای قاچاق و تقلبی با قیمت ارزانتر، مجاب کنند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.