پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

یا پزشکان ایران نمک‌گیر داروسازان خارجی هستند

برگزاری تورهای پرهزینه توسط کمپانی های معتبر دارویی دنیا برای پزشکان در اغلب کشورها مرسوم است. اما، این وضعیت در کشورهای در حال توسعه بیشتر نمود دارد. جایی که برخی پزشکان با شرکت های دارویی همراه می شوند و تولیدات آنها را برای بیماران تجویز می کنند. در واقع، کمپانی های معتبر دارویی دنیا با تقبل هزینه سفر تعدادی از پزشکان در قالب شرکت در کنگره های پزشکی و دارویی، سعی می کنند تولیدات دارویی خودشان را به پزشکان معرفی و از این طریق، فروش خود را بالا ببرند.

تولید مسکن‌های جدید از سم عنکبوت

متخصصان داروسازی در سم عنکبوت هفت ترکیب را شناسایی کردند که مانع از انتقال سیگنال درد به مغز می‌شوند.

کتاب جامع گیاهان دارویی، برگزیده سال شد

کتاب جامع گیاهان دارویی در سی و دومین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران به عنوان اثر برگزیده انتخاب شد.

چیپس و پفک برای این افراد مضر نیست!

پژوهشگران دانشگاه واشنگتن کشف کرده‌اند که از هر چهار نفر مبتلا به چاقی، یک نفر نشانه‌ای از مشکلات ناشی از رژیم غذایی نادرست ندارد.

بیمه تکمیلی بیمه تحمیلی است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر ضرورت تقویت بیمه‌ها، گفت: بیمه تکمیلی یک بیمه تحمیلی و اجبار به مردم است و دولت باید طرح تجمیع بیمه‌ها را اجرایی کند.

اخراج صدها آمریکایی توسط شرکت انگلیسی

یک شرکت داروسازی انگلیسی اعلام کرد صدها نفر از 17 هزار کارمند آمریکایی خود را اخراج خواهد کرد.

طنز: شکایت بریاني‌های اصفهان از تركان!

دنیا دیده بهتر از ندیده است- راستش را بخواهید این ضرب المثل از بچگی، خیلی به گوشمان خورده بود، اما شاید ارزش و اهمیت آن را تا به حال با این دقت، تحت بررسی و کاوش قرار نداده بودیم…

ایران جزو پرمصرف‎ترین کشورها در زمینه دارو

خودمراقبتی یکی از جنبه‏‎های آموزش پزشکی است. اگر بتوان مصرف خودسرانه دارو را در کشور کاهش داد تا حد قابل توجهی کیفیت در این بخش بالا خواهد رفت، در واقع کارخانه‎های سازنده دارو موظف هستند بعد از ساخت داروها، تمام موارد مربوط به کیفیت را انجام دهند، هر چند در بحث بهینه‎سازی برخی داروها چندان خوب عمل نمی‏‌کنیم.

زکریای رازی مبتکر «قرص» است

روز داروسازی همزمان با تولد دانشمند برجسته ایرانی زکریای رازی نامگذاری شده است، طبیب، شیمیدان و داروساز بزرگ ایرانی که مبتکر تولید قرص یا به قول خودش «حب» در داروسازی دنیاست که تمام دنیا این دانشمند برجسته ایرانی را به عنوان مبتکر تولید قرص در دنیا پذیرفته‌اند.

پذیرش در مقطع دکترای داروسازی بدون کنکور و از راه تغییر رشته

عضو شورای گسترش وزارت بهداشت گفت: قرار است یک برنامه ­ پایلوت (آزمایشی) اجرا بشود. از مقطع لیسانس، تعدادی حدود 10 درصد دانشجویان کنونی داروسازی، دانشجوی مقطع دکتری داروسازی پذیرفته شود. البته پذیرش دانشجویان داروسازی از کنکور محدود نمی­شود. بلکه علاوه بر آن، این تعداد دانشجو پذیرش خواهند شد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.