پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

پنی‌سیلین چینی در کشور توزیع نمی‌شود

معاون غذا و داروی قطب ۳ کشور گفت: ماده اولیه پنی‌سیلین در داخل کشور تولید می‌شود و توزیع پنی‌سیلین چینی در کشور شایعه است.

تصمیم‌سازی برای واردات دارو با ارز آزاد

با وجود اولویت دارو برای اختصاص ارز مرجع، اسناد موجود نشان می‌دهد که برخی منابع تصمیم ساز در دولت به دنبال کاهش یا حذف ارز مرجع برای دارو هستند که نتیجه آن گرانی دارو تا حدود ۳ برابر نرخ فعلی است.

تحریم‌ نبودن داروی ایران یک دروغ بزرگ است

وحید دستجردی با اشاره به اینکه بیش از 96 درصد دارو و 85 درصد ملزومات پزشکی در کشور تولید می‌شود گفت:‌امروز تحریم نبودن داروی ایران یک دروغ بزرگ است در حالی که طبق معادلات انسان‌دوستانه دارو و حوزه پزشکی نباید در تحریم‌ها قرار گیرد.

ناصرخسرو هنوز هم نفس می‌کشد

وجود داروی قاچاق در دستهای برخی از بیماران، سئوالی است که پاسخ آن را می توان در کمبود دارو و عدم نظارت بر توزیع داروهای خاص و گران قیمت جستجو کرد. معضلی که باعث شده تا همچنان شاهد واردات داروهای قاچاق به بازار دارویی کشور باشیم.

چرا در ایران موسسه صدور گواهی حلال نداریم؟

حلال یا حرام بودن کلیه­ ی دارو‌ها و مواد خوراکی و آشامیدنی برای واردات به کشور یا صدور از ایران به سایر کشورهای جهان، تنها به وسیله ­ی موسسات «حلال» کشورهای خارجی بررسی می‌­گردد.

پس «تامین اجتماعی» کدام داروها را تحت پوشش دارد؟

وضعیت برای بیماران فوتی در بیمارستانهایی که از اقلام اختلافی -که اغلب شبیه فهرست بالا است. – در فرآیند درمانشان به کار رفته است. و پیکر اموات تا تسویه نهایی حساب با بیمهی تامین اجتماعی از بیمارستان ترخیص نخواهد شد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.