یکشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹

مصوبه غیرقانونی ۶۳۰ را لغو کنید

جمعی از دانشجویان بورسیه طی نامه‌ای به رئیس قوه قضائیه خواستار لغو مصوبه غیرقانونی ۶۳۰ شورای عالی انقلاب فرهنگی شدند و از وی خواستند تا دستورات لازم برای رسیدگی به پرونده دانشجویان بورسیه در دیوان عدالت اداری را صادر کند

مصوبات کمیته بورسیه‌ها رسما اعلام شود

جمعی از دانشجویان بورسیه در نامه‌ای به رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها و دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی خواستار ارائه مصوبات و توافقات کمیته ۵ جانبه به صورت رسمی از طریق یک سخنگو شدند.

درخواست دانشجویان بورسیه از ائمه جمعه

جمعی از دانشجویان بورسیه با صدور نامه‌ای خطاب به ائمه جمعه خواستار شفافیت سازی و دفاع از مظلومیت جبهه علمی انقلاب در پرونده بورسیه‌ها از تریبون نماز جمعه شدند.

مديری كه خودش را بورسيه كرد +سند

در حالی كه با جنجال‌سازی ابتدایی روزنامه‌های افراطی و برخي از افراد اصلاحطلب، درباره تخلف گسترده در اخذ بورسيه‌های تحصيلی، نوك پيكان اين رسانه‌ها به سوي اصولگرايان نشانه رفته بود، رفته رفته تشت رسوایی اين جماعت بيش از پيش از بام می‌افتد.

شانه‌خالی کردن وزارت علوم از پرداخت هزینه

جمعی از دانشجویان بورسیه مشغول به تحصیل در دانشگاه تهران با صدور نامه‌ای خطاب به رؤسای کمیسیون اصل نود، آموزش و تحقیقات مجلس و دیوان عدالت اداری نسبت به بی‌عدالتی صورت گرفته درخصوص پرداخت هزینه بورسیه شدگان وزارت علوم توسط دانشجو اعتراض کردند.

روحانی بورسیه نبود ولی وزارت صنایع تضمینش کرده بود

در سال اول که وقتی که شهریه تحصیلی ایشان باید پرداخت می‌شد ایشان مبلغ شهریه را نقد به لیره انگلیسی به گلاسکو همراه آورده بود و شخصا آن را به صندوق دانشگاه نقدا بردند که در دانشگاه‌های انگلیس خیلی هم نامتعارف بود و اداره مالی می‌گفت تاکنون ندیده‌ایم که کسی شهریه دانشگاه را با اسکناس پرداخت کند.

واژه «بورسیه‌های غیرقانونی» فضاسازی رسانه‌ای بود

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس به وزیر علومی که حاشیه‌ نداشته باشد رأی اعتماد می‌دهد.

افشاگری علیه افشاگری

سرمقاله‌ی این هفته‌ی صدا به قلم محمد قوچانی، پرده از شیوه‌ی رئیس دولت جدید برداشته است و گفته است روحانی از خاتمی، تحول‌خواهی را به ارث برده است و از احمدی‌نژاد بی‌پروایی را. قوچانی، روحانی رئیس جمهوری می‌داند که از مخالفان عذرخواهی نمی‌کند و اخلاق را در سیاست ریاکارانه می‌خواند. و بیان می‌کند روحانی در برابر فشارها افشاگری می‌کند. سینه‌ی روحانی مملو از اسرار است!

وزارت‌علوم‌و دروغی‌به‌نام 3000 بورسیه‌غیرقانونی

در این اطلاعیه ضمن تصریح بر اینکه از مجموع 3 هزار نفر از بورسیه شدگان، بیش از هزار و صد نفر مربیان دانشگاه های کشور و ایثارگران بوده اند، آمده است: «در مصاحبه مطبوعاتی جناب آقای دکتر صدیقی با صراحت و شفافیت بیان شد که از جمع 3002 نفر بورسیه اعلام شده، 933 نفر مربیان دانشگاههای کشور هستند و 185 نفر هم با استفاده از آیین نامه ایثارگران بورسیه شده اند و 1884 نفر هم دارای قبولی برای خارج از کشور بوده اند که بورس خود را به داخل تبدیل کرده‌اند.»

تصمیم جدید وزارت علوم در اعزام بورسیه‌ها

به گفته 2 مقام مسئول رویکرد وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نسبت به اعزام دانشجویان به خارج از کشور تغییر کرده و متقاضیان باید برای اعزام در کنکور دکتری نیمه متمرکز که سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می کند شرکت کنند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.