۱۳ آبان زمینه‌ها و دستاوردهای آن

در اسناد لانه جاسوسی بیش از صد استراتژی و تاکتیک برای مقابله با انقلاب اسلامی وجود دارد و قابل دسته بندی است و سالگرد سیزده آبان می­‌تواند فرصتی باشد برای بازخوانی این اقدامت و اسناد. چرا که همین امروز بسیاری از همین روش‌­ها در سطحی متفاوت­‌تر و پیشرفته‌­تر همچنان در دستور کار آمریکا و دشمنان انقلاب و ملت ایران است.

اوباما قانون ممنوعیت ورود ابوطالبی به خاک آمریکا را امضا کرد

بر اساس این قانون، واشنگتن می‌تواند از صدور روادید برای هریک از نمایندگان کشورها در سازمان ملل که علیه آمریکا «فعالیت تروریستی یا جاسوسی» کرده‌اند و همچنان تهدیدی را متوجه امنیت ملی این کشور و متحدان آن می‌کنند، خودداری کند.

شهید رجب بیگی

به یاد فاتح لانه جاسوسی آمریکا؛ شهید مهدی رجب بیگی

و این روزها حنجره‌های همچون رجب‌بیگی را می‌طلبد که فریاد بر بیاورند و دنباله‌های داخلی‌شان را آماج نقد قرار دهد.

دانشجویان پیرو خط امام صاحب رسانه می‌شوند

عنوان سایت برگرفته از پیام حضرت امام(ره) به مناسبت پایان جنگ و شروع جنگ فقر و غناست و تلاش داریم بگوییم «تا مبارزه هست ما هستیم».

آیا انقلاب توان بازتولید «رجب بیگی‌»ها را دارد؟

تشکلهای دانشجویی امروز؛ تنها سایه‌ای از تشکلهای دانشجویی دهه شصت و هفتاد هستند. ما حتی درون انجمن‌ها و جوامع و مجامع و کانون ها هم اختلاف داریم و بدنه دانشجویی چندانی را هم جذب نکرده‌ایم. پس چگونه می خواهیم مطالبات مردم را درک و پاسخ دهیم؟ چگونه می خواهیم جامعه را متحول کنیم، در حالی که از تحول دانشگاه ها هم در تمامی ابعاد ناتوانیم و فعالیت هایمان به برنامه های نمایشی و فرمایشی بدل شده است؟

رجب بیگی؛ اَبَر انسان یا مجاهدِ سالک؟

اگر شهید رجب بیگی را الگوی خود قرار دهیم، خواهیم دید که آن شهید مظهر وحدت «نظر» و «عمل» بود: هم روزنامه نگار بود و اهل قلم و هم جهادگر و رزمنده. هم کار تئوریک می‌کرد (آنچنانکه از مقالاتش بر می‌آید) و هم کار تشکیلاتی (در انجمن اسلامی دانشجویان).همین نکته درباره شهید علم الهدی هم صادق است.

هدف دانشجویان لبیک به ندای امام بود

حضرت امام(ره) برای اتصال بچه های دانشگاه به بیت خودشان آیت الله خامنه ای را مطرح نمودند اما زمانی که این اتفاق افتاد ایام حج واجب بود که آیت الله خامنه ای به حج مشرف شده بودند و دانشجویان دسترسی به ایشان را نداشتند تا کسب تکلیف کنند و در نتیجه …

می‌رویم تا خط امام بماند

خطی که از ابراهیم آغاز شد و در تداوم سرخ خویش با دست‌های پاک محمد و علی به قلب پرشور امام امت رسید تا رنج‌بران زمین را از جور حکومت قابیلیان برهاند. خطی که تبلور قاطعیت بر علیه جباران، عصاره‌ی عصیان مستضعفان بر علیه مستکبران، فریاد همیشه‌ی مظلومان، راه پیروز محرومان است.

اسامی 31 شهید حاضر در تسخیر لانه جاسوسی

صبح 13 آبان 1358 کمتر از یکسال پس از پیروزی انقلاب ، دانشجویان پیرو خط امام که در حدود 400 دانشجو از دانشگاههای شریف و پلی تکنیک(امیرکبیر) و ملی(شهید بهشتی) و تهران بودند،‌ در یک حرکت هماهنگ با شعار «الله اکبر» به سوی ساختمان سفارت آمریکا در تهران حرکت کردند و جاسوس خانه آمریکا را تصرف کرده

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.