شهید داریوش رضایی نژاد در آینه خاطرات

تلفن همراهش زنگ خورد. داریوش دستش بند بود. گفت: ببین کیه؟ دیدم نوشته مشکوک. گفتم: مشکوک دیگه کیه؟ گفت ولش کن. جواب نده. چند روزیه زنگ می‌زنه و از من اطلاعات می‌خواد. رقم خوبی هم پیشنهاد میده.

این روزهای آخر مرتب تماس می‌گرفت و دیگر خبری هم از پیشنهاد رقم‌های بالا نبود. فقط تهدیدش می‌کرد. آخر سر هم کار خودش را کرد.

اخراج یاران «احمدی‌روشن» تایید شد

در پی طرح مباحثی در برخی تریبون ها و رسانه ها پیرامون اخراج دانشمندان هسته ای در دولت یازدهم، جمع بندی یک گزارش کارشناسی حاکی از آن است: اگر چه جابجایی ها و بعضا اخراج هایی صورت گرفته اما میزان این اخراج ها به اندازه میزان ادعا شده در رسانه ها نبوده است.

فیلم: مردان دیروز و امروز +دانلود

دیدار دو نسل از سربازان جمهوری اسلامی ایران، سربازان قدیمی در جنگ تحمیلی و سربازان جدید در جهاد علمی و صنعتی هسته ای. همین مشابهت برای به پا شدن طوفانی از احساس میان این دو گروه کافی است.

فیلم: آرمیتا مثل پری +دانلود

«آرمیتا» به «آقا»، بادام‌زمینی تعارف کرد و برای ایشان نقاشی کشید و آیت‌الله خامنه‌ای هم حدیثی را در تایید موهای بلند و زیبای این دختر شهید روایت کردند.

تیزر: مستند بابا آمد

مستند «بابا آمد» ساخته سیامک مختاری شرح حالی است از زندگی همسر و دختر شهید رضایی‌نژاد یک سال پس از ترور آن شهید.

زندگی پدر علم هسته‌ای مستند شد

فیلم مستند «من اکبر اعتماد اتم می‌شکنم» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی احمدرضا گنجه‌ای و سیدوحید حسینی با محوریت زندگی دکتر اکبر اعتماد پدر علم هسته‌ای ایران ساخته شد.

چرا ما نمیتوانیم تصویر دانشمندان هسته‌ای را نشان دهیم؟

جالب است در ژاپن یادمان برای کشته شدگان هیروشیما می‌گیرند، اما در این مراسم کسی حق توهین و اعتراض به آمریکا را ندارد. دانشجوی دانشگاه توکیو اعلام می‌کند که استفاده از بمب اتم علیه ژاپن ضرورت داشت! این چنین آمریکا در ذهن های مردم ژاپن جا انداخته است. هرکه در مقابل این دیدگاه اعتراض کند تروریست است و به دنبال بمب اتم!

نگاهی به زندگی علمی شهید دکتر علیمحمدی

دکتر مسعود علیمحمدی که نخستین دانش آموخته دکتری فیزیک داخل کشور به شمار می رود تا زمان شهادت بیش از 80 مقاله در معتبرترین مجلات علمی جهان به چاپ رسانده و در سال 86 در بیست و یکمین جشنواره بین‌المللی خوارزمی حائز رتبه دوم پژوهش‌های بنیادی شده بود.

گرامی‌داشت شهید احمدی روشن امروز در دانشگاه شریف

مراسم گرامی‌داشت یاد و خاطره شهید مصطفی احمدی روشن امروز در دانشگاه شریف برگزار می‌گردد.

ترور دانشمند هسته‌ای سوريه در حمص

افراد مسلح ناشناس صبح امروز یک مهندس هسته‌ای عضو دانشگاه البعث شهر حمص سوریه را به ضرب گلوله کشتند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.