شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹

وقتی رسانه‌ها سکوی پرش سیاسیون می‌شوند

عضو هیات علمی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی درباره‌ی حضور سیاسیون در هدایت رسانه‌ها و آسیب‌های احتمالی این مساله گفت: طرح مباحث سیاسی در مطبوعات یک حسن است، اما اگر بخواهیم از رسانه‌ها به عنوان تریبون برای استفاده شخصی استفاده کنیم، آسیب جدی برای رسانه‌های ماست.

دور بعدی مذاکرات، از چهارشنبه در وین

عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای با بیان اینکه دور بعدی مذاکرات هسته ای از چهارشنبه در وین آغاز می شود گفت:سالها مذاکرات با طرف مقابل برای این بود که ثابت کنیم زیر بار حرف زور و سلطه کسی نمی رویم و مقاومت می کنیم .

اهالی اندیشه چه کتابی پیشنهاد می‌کنند؟

غلامحسین ابراهیمی دینانی معتقد است نمی‌توان یک کتاب را به همه پیشنهاد کرد، مهدی گلشنی می‌گوید امسال کتاب فارسی مناسب در حوزه فلسفه علم نداشتیم و کریم مجتهدی توصیه می‌کند جوانان کتاب‌های مختلفی در حوزه‌های گوناگون مطالعه کنند.

جلیلی فردا در دانشگاه علامه سخنرانی می‌کند

دکتر سعید جلیلی نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی ضمن حضور در جمع دانشجویان دانشگاه علامه طباطبایی به ایراد سخنرانی خواهد پرداخت.

جای نقدفلسفی در حوزه‌ودانشگاه خالی است

مدیر گروه فلسفه تعلیم و تربیت اسلامی دانشگاه علامه طباطبایی با تأکید بر ضرورت گنجاندن برنامه درسی آموزش فلسفه در حوزه و دانشگاه گفت: در این زمینه ضعیف عمل می‌کنیم و فضای نقد کمتری در محیط‌های علمی حاکم کرده‌ایم.

پیام‌رهبری در این شرایط‌ حائزاهمیت بود

عضو هیأت علمی دانشگاه علامه با بیان اینکه جوانان غربی را باید ترغیب کرد تا با منابع اصیل اسلامی آشنا شوند، گفت: جوانان به عنوان مخاطب اصلی پیام رهبری از این جهت مهم هستند که بیشترین استفاده کنندگان از شبکه‌های اجتماعی می‌باشند.

بازسازی فرهنگی در طول زمان اتفاق می‌افتد

استاد جامعه شناسی دانشگاه تهران و علامه طباطبایی گفت: ضعیف شدن برخی باورها در طول زمان و جایگزین شدن باورهای دیگری یا حتی از بین رفتن باورهای قدیمی به طور کامل فرآیندی طبیعی به نام «بازسازی فرهنگی» است که در طول زمان اتفاق می‌افتد.

چالش هویت ملی در فضای مجازی

دبیر شورای عالی فضای مجازی اظهار کرد: ما در بحث هویت ملی در فضای مجازی با چالش روبرو هستیم، فرهنگی که در اینترنت وجود دارد متناسب با هنجارهای ما نیست.

ظریف فضای دانشگاه علامه را امنیتی کرد

در حین صحبت های ظریف تعدادی از دانشجویان با بالا بردن دست نوشته هایی که حاوی جملاتی از رهبر انقلاب بود، نسبت به «اعتماد به آمریکا» و «گره زدن سرنوشت کشور به مذاکرات» واکنش نشان دادند. اما همین اقدام ساده با برخورد سریع حراست مواجه شد، بگونه ای که بلافاصله ماموران حراست برای گرفتن دست نوشته ها از دانشجویان اقدام کردند و حتی کارت دانشجویی یکی از آنها را ضبط کردند!

به کمتر از لغو تحریم‌ها رضایت نخواهیم داد

کارشناس مسائل بین‌الملل با بیان اینکه «توافق بد» را به هیچ وجه امضا نخواهیم کرد، گفت: به هر قیمتی توافق نمی‌کنیم و تنها هدف از حضور ایران در مذاکرات خروج از بند 7 شورای امنیت و لغو کلیه تحریم‌هاست.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.