همه جنبه های هیئت باید سیاسی باشد

نباید هیئت دانشجویی را در مقابل یک هیئت خانگی یک پدیده نخبگانی بدانیم، بلکه اساسا تشکیل هیئت و گذشتن از معاش برای پرداختن به یک حماسه توسط یک پیرزن در یک روستای دور افتاده یک امر نخبگانی است.

گزارش تصویری: سوگواره هنر و حماسه

دهمین سوگواره هنر و حماسه از ده تا هجدهم آبان ماه در دانشگاه هنر تهران در حال برگزاری است. آثاری از هنرمندان هیئت محبین اهل بیت(ع) در حاشیه این مراسم به نمایش در می‌آید.

اگر فرهنگ‌ساز نیستید، نگذارید فرهنگ شما را بسوزاند

فرهنگ، عادت زمانه است و عادت خیلی اهمیت دارد. امیرالمومنین در غرر الحکم می‌فرمایند: «العاده تبع الثان». عادت، طبیعت ثانوی انسان است. عادت می‌آید جای طبیعت آدم را می‌گیرد. انسان چون به آن کار عادت کرده است، احساس می‌کند این فطرتش است. این فرهنگ است که طبیعت تو را تغییر داده است.

انعطاف‌ناپذیری به‌جا زیرساخت حماسه است

فرهنگ حماسه، چه فرهنگی است؟ فرهنگی است که همان‌قدر که به انعطاف‌پذیری بها می‌دهد، به صلابت بها دهد. چرا باید به صلابت و انعطاف‌ناپذیری کمتر بها بدهیم و بیشتر به انعطاف‌پذیری بها بدهیم؟ فرهنگ حماسه، فرهنگی است که برای انعطاف‌پذیری حد قائل است؛ برای انعطاف‌ناپذیربودن هم ارزش قائل است.

سوگواره «هنروحماسه»؛ هیئتی متفاوت در دانشگاه هنر

«در کنار برنامه‌هایی که سال‌های گذشته نیز در هیئت برگزار می‌شد، امسال نوآوری‌هایی در برگزاری مراسم داریم؛ ازجمله، نقالیِ بخش‌هایی از واقعۀ کربلا که در کنار مراسم دمام‌زنی برگزار می‌شود. این نقالی در بخش‌هایی با نوحه‌خوانی ترکیب می‌شود که درنهایت، کار تأثیرگذاری را به نمایش می‌گذارد. این کار را دو تن از دانشجویان دانشگاه‌های صداوسیما و هنر اجرا می‌کنند.»

دهمین پوستر سوگواره هنروحماسه منتشر شد

دهمین پوستر هیئت محبین اهل‌بیتعلیهم‌السلام (هیئت دانشجویان و دانش‌آموختگان هنر و رسانه) در دهمین سال فعالیت این هیئت منتشر شد. این پوستر براساس شعار «تا قیامت ز قیام تو قیامت برپاست» که شعار هیئت محبین اهل‌بیتعلیهم‌السلام در محرم امسال است، طراحی شده است.

شیوه چگونه زیستن در تلویزیون نمایش شود

باید پیامدهای سبک زندگی غربی را با روش‌های هنرمندانه نشان داد به عنوان مثال زشتی‌های خانواده کم جمعیت را نشان دهیم.

کلیپ: خنده خون

کلیپ «خنده خون» تیزر هیئت محبین اهل بیت (ع) (دانشگاه هنر تهران) است که با اقتباس از مصرع «می‌شکند تیغ را خنده خون در نیام» ساخته شده است.

مسئولانی که درد دین ندارند ودیگر هیچ!

با شروع شدن موسیقی راک بعضی از دختر پسرها دست هم رو گرفته و با هم تکان می‌دادند و بعضی دست خود را به نشانه متالیکا بالا آورده و جیغ می‌کشیدند. با تند شدن موسیقی صحنه‌هایی رو دیدم که فقط در فیلم‌های هالیوودی می‌شود همانندش را دید… نمی‌دانم می‌شود اسم این مکان را دانشگاه گذاشت یا چیز دیگر!

ده‌نمکی، ضرغامی و پناهیان عضو هیئت امنای جدید دانشگاه هنر شدند

با حكم وزير علوم، تحقيقات و فناوري، اعضاي 7 نفره هيات امناي جديد دانشگاه هنر منصوب شدند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.