پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

بی توجهی سینما به نخبه ها

چند درصد دانش‌آموزان ایرانی، شهید مجید شهریاری، نابغه فیزیک دنیا را می‌شناسند؟

پهپادها مراقب امتحانات مدارس

تقلب دانش‌آموزان، یکی از بزرگترین دغدغه‌های مسئولان مدرسه‌ها در ایام امتحانات است. چینی‌ها روش جالبی برای حل این مسئله ابداع کرده‌اند.

تاثیر شبکه های اجتماعی بر افت تحصیلی دانش آموزان

مسئولان آموزش و پرورش در حالی از راه اندازی شبکه اجتماعی بومی خبر می دهند که دانش آموزان خیلی وقت است با عضویت در شبکه های اجتماعی، سرگرم بازی اینترنتی «کلش آو کلنز» و ساختن دهکده خود هستند.

دانش‌آموزان شین‌آبادی مستمری مادام‌العمر می‌گیرند

نماینده مردم پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه روز گذشته‌ی خود در معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور برای پیگیری وضعیت دانش آموزان شین آبادی از درخواست اختصاص مستمری مادام‌العمر تامین اجتماعی برای این دانش آموزان آسیب دیده در حادثه آتش سوزی دو سال قبل خبر داد.

نوشت‌افزارهایی در خدمت «فرهنگ بومی» یا «فرنگ»؟

پیامدهای تربیتی بر جامعه وسیع مخاطبین و نیز گردش مالی ۴ هزار میلیارد تومانی، فرصت‌ها و تهدیدهای فرهنگی و اقتصادی نوشت‌افزار بوده و باید مورد توجه جدی قرار گیرد. با این وجود، فعالیت بخش دولتی در این حوزه کمرنگ و عمده فعالیت‌ها مربوط به بخش خصوصی است.

زاینده رود خشک کشاورزان را ورشکست کرد

این دانش‌آموزان اصفهانی که غالبا در کلاس سوم و یا چهارم ابتدایی مشغول به تحصیل هستند هر یک با رویاهای کودکانه خود از رئیس جمهور خواسته اند تا زاینده رود را احیا کند.

تجربه معلمان در تألیف کتب به کارگرفته نمی‌شود

شفافیت لازم در خصوص ترجمه یا تألیف بودن این کتاب‌ها نیز وجود ندارد چرا که بعضی از کتاب‌های ارائه شده، ترجمه است ولی به اسم تألیف به دانش آموزان و معلمان ارائه می‌شود.

حضور دو میلیون روحانی در مدارس کشور

دبیر ستاد همکاری های حوزه علمیه و آموزش و پرورش گفت: بیش از یک میلیون و 500 هزار روحانی به مناسبت های مختلف در مدارس کشور حضور یافته و به انجام امور تبلیغی و مشاوره های مذهبی می پردازند.

پوشیدن ساپورت در مدارس آمریکا ممنوع شد

مسئولین این مدارس معتقدند که پوشیدن لباس های تنگ و تحریک کننده مانع پیشرفت تحصیلی دانش‌آموزان می شود؛ آنها برای مقابله با افت تحصیلی دست به این اقدام زده اند.

نیکوکاران به یاری ترک‌تحصیل‌ کرده‌ها می‌آیند

9 میلیون و 719 هزار نفر در کشور بی‌‌سواد مطلق هستند و هیچ‌گاه به مدرسه نرفته‌اند، بیش از ده میلیون و 600 هزار نفر تحصیلات ابتدایی دارند و 9 میلیون و 200 هزار نفر نیز تحصیلاتشان را در دوره راهنمایی به پایان رسانده‌اند. این اعداد واقعا بزرگ است و از وجود نابسامانی در حوزه آموزش خبر می‌دهد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.