روستایی که با دوچرخه می چرخد +فیلم

ارزان و سازگار با محیط زیست! همین دو دلیل کافی است تا یک روستا تمام بنای خود را روی حرکت پدال دوچرخه بنا کند. اهالی این روستای گواتمالایی از پدال دوچرخه های دور انداختنی برای مقاصد مختلف مانند ساخت فرآورده های غذایی، ساخت شامپو و صابون استفاده می کنند.

فیلم: زهرای بابا +دانلود

زهرا کوچک ترین دختر حاج حسن است که آنروز پنج ساله بود. زهرا از خاطرات شیرینش با پدر می‌گوید. نقاشی‌هایش همه پر شده از پدر. انشاهایش را هم که می‌خواند پر شده از پدر. حاج حسن می‌گفت: «فقط زهرا»

دانلود: مستند پسر را ببین پدر را تصور کن

همه از او قطع امید کرده بودند، هیچ کس فکر نمی‌کرد عمرش به دنیا باشد؛ ولی خدا خواست و زنده ماند. اما زنده ماندنی به قیمت شنیدن حرف‌های مردم، به قیمت یک عمر تنهایی و به قیمت پیر شدن به پای عشق و همان مردمی که نگاه‌های سنگین‌شان هنوز آزارش می‌‌دهد.

مستند «رو در رو با شیطان» +دانلود

مستند رو در رو با شیطان، یکی دیگر از سری مستندهای 3 گانه برنامه ثریا درباره نیروی دریایی کشورمان است که بعد از مستند شکار روباه (دستگیری نیروهای دریایی ) به روی آنتن رفت. این مستند با محوریت چهره های شهدای نبرد دریایی با آمریکا همچون شهید نادر مهدوی و بیژن گرد ساخته شده است.

مستند: «فیلم ناتمامی برای دخترم سمیه» +دانلود

«فیلم ناتمامی برای دخترم سمیه» داستان زندگی مصطفی محمدی،‌ مردی است که پس از اعدام یکی از بستگان همسرش٬ در دهه هفتاد از ایران خارج می‌شود. او برای سهولت پروسه پناهندگی٬ کیس هواداری سازمان منافقین (مجاهدین خلق) را انتخاب می‌کند و از آن پس٬ به دلیلی دینی که به سازمان احساس می‌کند٬ در کشور کانادا به عنوان یکی از هواداران این سازمان فعالیت می‌کند. اما مشکل از جایی آغاز می‌شود که …

تیزر: «لکه» فیلمی که رسانه‌های حامی دولت به آن حمله می‌کنند

به نظر می رسد در روزهای آینده هجمه‌های بیشتری علیه فیلم لکه صورت گیرد. به گفته محمدرضا شفاه تهییه کننده این فیلم فشارهایی از طریق وزارت علوم موجب لغو مجوز اکران‌های این فیلم در برخی دانشگاه‌ها شده است.

فیلم: پشت صحنه فیلم «لکه»

فیلم داستانی لکه ساخته محمدباقر مفیدی‌کیاست. لکه فیلم برگزیده فانوس زرین جشنواره مردمی فیلم عمار است. درون مایه این فیلم سیاسی و به فتنه و تشکیل دولت یازدهم می‌پردازد.

آزادی فیس‌بوک، آزادی برای سوء استفاده‌های جنسی و امنیتی

با این وضع وزیر ارشاد باید صراحتا پاسخگو باشد که به چه منطقی از رفع فیلتر شبکه‌ای مانند فیس‌بوک سخن می‌گوید؟ آیا برای محتواهای کاملا مجرمانه‌ای که در این شبکه رواج غیرقابل انکاری دارند فکری اندیشیده شده؟ و یا اساسا راهکاری برای تصفیه یا استفاده بی‌خطر از فیس‌بوک وجود دارد؟

فیلم: مجاهدین خلق و روابط ایران و آمریکا

مستند «مجاهدین خلق (منافقین) و روابط ایران و آمریکا» ساخته «جیمز لانگلی» مستند ساز آمریکایی است. وی تا کنون ساخت مستندهایی مانند «نوار غزه» را در کارنامه خود دارد، وی همچنین برای مستند «عراق در آستانه تجزیه» نامزد دریافت اسکار بهترین فیلم مستند شد.

معرفی مستند «دوپینگی‌ها» + دانلود فیلم

وقتی قرار شد دو فیلم «اخراجی ها ۳» و «جدایی نادر از سیمین» به طور همزمان در اوایل سال ۹۰ اکران شوند، جریانی بوجود آمد برای تحریم و قاچاق یکی از این دو فیلم. اما این اولین باری نبود که کسی این چنین مورد تحریم و تخریب از سوی این جریان قرار می گرفت…

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.