در ماه مبارک رمضان چه بخوانیم

این بسته شامل ۱۰ کتاب از اساتید و علمای برجسته دینی است که در ادامه معرفی شده اند

مجموعه آثار شهید مظلوم آیت‌الله بهشتی +دانلود

به مناسبت بزرگداشت شهادت سید‌الشهدای انقلاب اسلامی آیت‌الله سیدمحمد حسینی بهشتی و ۷۲ تن از یاران انقلاب در هفتم تیرماه مجموعه آثار شهید بهشتی منتشر می‌گردد.

تب امضا و عکس و دیگر حاشیه های نمایشگاه کتاب

در نمایشگاه کتاب آدم ها زیادند؛ از فول فرهیخته تا ظاهرا فرهیخته. اما اینکه چقدر این افراد واقعا کتابخوان هستند و چه کتابی هایی به خورد ذهنشان می دهند و چرا تا حالا این کتاب ها را نخریده بودند و… می شود علامت سوال ذهنت. شواهد بسیاری این علامت سوال را بزرگ و در برخی موارد به تعجب تبدیل می کند.

۱۰۰ کتاب دفاع مقدس دیجیتالی می‌شوند

ما در سازمان در نظر داریم تا با تشکیل یک سایت به عرضه دیجیتالی کتاب‌ها بپردازیم،‌ کتابخانه اینترنتی را فعال کرده و در فاز نخست،‌ نسخه پی‌دی اف آثار منتشر شده توسط بنیاد حفظ آثار را بر روی سایت در دسترس علاقه‌مندان قرار دهیم. پس از آن به شیوه‌های دیگر نیز کتاب‌ها را دیجیتالی خواهیم کرد.

سرقت می‌کنیم یا تحصیل علم؟

جالب آن است که در سطح بین المللی، ایران کنوانسیون برن (Berne)-از جمله کنوانسیون هایی که به حمایت از کپی رایت می پردازد و تا کنون ۱۶۶ کشور آن را امضا کرده اند- را امضا نکرده است (البته که کار درستی کرده است)؛ بنابراین، نمی توان ایرانیان داخل کشور را به دلیل نقض کپی رایت در سطح بین المللی تحت تعقیب قرار داد.

معرفی کتاب: عاشورا؛ ریشه‌ها، انگیزه‌ها، رویدادها و پیامدها + دانلود

این سال‌ها نگارش مقاتل‌ با نثری روان و قابل فهم برای عموم رواج زیادی دارد و این دسته از کتاب‌ها با استقبال بسیاری هم روبرو هستند؛ از این جمله کتاب «عاشورا» است، کتابی که در آن به ریشه‌ها، انگیزه‌ها، رویدادها و پیامدهای این واقعه پرداخته شده است. سعید داودی و مهدی رستم نژاد زیر نظر حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی این کتاب را نوشته‌اند و علاوه بر گزارش و روایت وقایع متفاوت، به تحلیل و بررسی کوتاهی از هر واقعه نیز می‌پردازد.

معرفی کتاب حسین عقل سرخ +دانلود

قلم و جنس سخنان حسن رحیم‌پور در این مجموعه به گونه‌ای است که صفحه صفحه‌ی کتاب ذهن را به سفری در اعماق تاریخ می‌برد و مخاطب گاه خود را در کنار امیرالمومنین (ع) حس می‌کند و گاه به کربلا می‌رود و معراج سرخ را به تماشا می‌نشیند و گاه غریبانه در شام و در محیط نفاق و دستگاه امنیتی ظلم پرسه می‌زند.

دانلود کتاب: علی و شهر بی‌آرمان

مباحث مطرح شده در این گفت و گو پاره‌ای از مسائل سیاسی، عقیدتی، اقتصادی و نظایر آن است که مجموعا این موضوعات را شامل می‌شود: «حکومت آرمانی، حکومت شکست‌خورده نیست»؛ «اقتصاد اسلامی ، اقتصاد انسانی»؛ «انقلاب در حکومت، بازگشت به اصول» و «آزادی قرائت‌ها، خودی و غیر خودی».

مناظره آیت الله بهشتی با نماینده حزب توده و فدائیان خلق +دانلود کتاب

نخستین‌ سالهای‌ تاریخ‌ ایران‌ پس‌ از انقلاب‌ پر است‌ از مشکلات‌ کوچک‌ و بزرگی‌ که‌ هر روز در گوشه‌ و کنار این‌ سرزمین‌ پهناور بروز می‌کرد. در چنین‌ شرایط‌ فکری‌ و اجتماعی‌ بود که‌ طی‌ سالهای‌۱۳۵۷-۶۰ بحث‌ «آزادی، هرج‌ و مرج‌ و زورمداری» از عمده‌ترین‌ مسایل‌ روز شد. در این مناظره آیت الله بهشتی به عنوان نماینده حزب جمهوری اسلامی و حبیب الله پیمان، مهدی فتاپور و نورالدین کیانوری نمایندگان جنبش مسلمانان مبارز، سازمان فدائیان خلق و حزب توده حضور دارند

47 اثر از کتابخانه مجلس ایران برای دانلود

تعداد منشورات کتابخانه مجلس شورای اسلامی که بر روی سایت 4shared قرار گرفته است، به 47 اثر رسید.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.