حمله آمریکا به سوریه جنگی واقعی و تمام عیار یا نبردی رسانه‌ای و تبلیغاتی

کارکرد استراتژیک این قبیل تهدیدات را می‌توان در تخریب هویت و مقاومت ملی مردم سوریه دانست که در طول حدود دو سال گذشته و پس از شکل‌گیری موج گسترده فتنه وهابی ـ صهیونیستی در سوریه، به‌عنوان نقطه اتکاء دولت به شمار رفته است و به‌جرأت می‌توان گفت که این قبیل جنگ‌های رسانه‌ای، با هدف ارعاب مردم مقاوم سوریه و هراسان ساختن آنان از تبعات انسانی و مادی جنگ احتمالی و در نتیجه، کاهش میزان حمایت مردمی از دولت بشار صورت می‌گیرد

کمک ۱۵میلیون دلاری اوباما به مخالفان سوری

دولت آمریکا در تلاش است تا ۱۵ میلیون دلار برای کمک به قلمروهای تحت کنترل مخالفان سوریه تخصیص دهد.

مشروح گزینه‌های دخالت نظامی در سوریه

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا در گزارشی عنوان داشته درصورت خواست کاخ سفید، نیروهای آمریکایی دخالت نظامی و انجام ماموریت در سوریه را می‌توانند برعهده بگیرند. وی توضیح داده که گزینه‌های پیش روی آمریکا می‌تواند از ایجاد منطقه پرواز ممنوع تا حملات محدود علیه اهداف نظامی را در برگیرد.

گزارش نیویورک تایمز از ارسال کمک های اعراب و سیا به شورشیان سوریه

طبق گزارش نیویورک‌تایمز این محموله‌ها بیش از 160 محموله نظامی را شامل می‌شده که دولتهای اردن، عربستان سعودی و قطر به فرودگاه «ایزن‌بوگا» در نزدیکی آنکارا و فرودگاه‌های دیگر ترکیه و اردن ارسال کرده‌اند.

اولین اقدام هیگل در وزارت دفاع

دبکا از تشکیل ستاد مشترکی خبر داده است که ادعا شده برای مقابله با سلاح‌های شیمیایی سوریه تشکیل شده است.

اشک تمساح آمریکا برای سوریه

یک تحلیلگر سیاسی، ابراز تاسف امریکا از کشته شدن مردم در سوریه را «اشک تمساح» توصیف کرده است. وی می‌گوید، امریکا درحالی درباره خونریزی‌ها در سوریه خود را متاثر نشان می‌دهد که هم زمان از تمامی گروه‌های شورشی در خاک سوریه حمایت می‌کند.

اتحادیه عرب:دخالت ناتو درسوریه بعید است!

به رغم تهدیدهای پیاپی ناتو و سران کشورهای غربی و آمریکایی مبنی بر دخالت نظامی در سوریه، معاون دبیرکل اتحادیه عرب دخالت ناتو در امور سوریه را کاملا بعید دانست.

باز هم بهانه تکراری، آمریکا قصد حمله دارد

از باراک اوباما رئیس جمهوری امریکا تا مقام‌های ترکیه که به دنبال بهانه‌ای برای استقرار موشک‌های پاتریوت در مرز میان ترکیه و سوریه بودند همگی داعیه دار دفاع از خود در برابر حملات شیمیایی بشار اسد بودند.

آمریکا نتوانست روسیه را متقاعد به برکناری اسد کند

بر اساس مقاله‌‌‌‌‌ای که اندیشکده صهیونیستی «پالیسی سنتر» منتشر کرده، دولت آمریکا نتوانسته است، روسیه را متقاعد به برکناری اسد کند و اکنون قدم به قدم در حال عقب‌نشینی است.

پشت پرده جنگ نیابتی در سوریه

برخلاف آنچه در رسانه‌های منطقه و جهان جلوه داده می‌شود، پیروزی نظامی مخالفان و سرنگونی حکومت سوریه بسیار بعید و دور از ذهن می‌باشد. در واقع با توجه به چگالی وفاداری و بهم پیوستگی نیروهای هوادار نظام به نظر نمی‌آید که در هیچ صورتی نیروهای معارض بتوانند بطور کامل موفق به غلبه بر ارتش اسد گردند.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.