پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

ممنوعیت فروش سیگار در کیوسک مطبوعاتی

مدیر عامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران با اشاره به ادامه برخورد با دکه های مطبوعاتی که اقدام به فروش سیگار می کنند، گفت: تاکنون ۸۴ دکه متخلف پلمب شده است.

واردات سیگار ادامه می‌یابد

طرح قطع واردات سیگار تا پایان سال 1394 از سال گذشته در وزارت صنعت، معدن و تجارت کلید زده شد و علی‌اصغر رمزی، سرپرست مرکز برنامه‌ریزی و نظارت بر دخانیات کشور این موضوع را اعلام کرد اما به نظر می‌رسد پیش از آنکه اقدامی جدی در جهت تحقق این طرح که جرقه آن در برنامه پنجم توسعه زده شده صورت گیرد، حداقل در مدت زمان اعلام شده طرحی شکست خورده است.

قلیان از هتل پنج‌ستاره تا منازل

سیگار و قلیان همچنان بلای جان ایرانیان است، جامعه‌ای که جزء ۳ کشور پرمصرف دخانیات است، یک‌سوم واردات مواد دخانی‌اش قاچاق است، تبلیغات سیگار و قلیان از در و دیوار آویزان است و از هتل‌های لوکس تا پیک‌های قلیان ادامه دارد.

چرا سيگار گران نشد؟

امروزه سیگار کشیدن در بین نوجوانان و جوانان سبب نگرانی خانواده ها و هشدارهای کارشناسان شده است. امکان ندارد که شما در کوچه و خیابان با جوان سیگاری برخورد نداشته باشید. جوانی که تا چند سال پیش در ملاعام سیگار را در دستش نمی گرفت اما اکنون بدون هیچ شرمی در خیابان های شلوغ سیگار می کشد!

چند درصد مردم مخالف عرضه قلیان هستند؟

مردم کشورمان ضمن آگاهی نسبی در مورد مضرات مصرف قلیان میوه‌ای، به طور کلی استفاده از قلیان را امری ناپسند دانسته و خواهان جلوگیری از عرضه آن در قهوه خانه‌ها می‌باشند.

واردات سیگارخارجی در انحصار افرادخاص است

نماینده مردم ارومیه در مجلس با بیان اینکه چرا انحصار واردات سیگار خارجی در اختیار افراد خاص است، گفت: اگر این امتیاز به شرکت دخانیات داده می‌شد، ما حرفی نداشتیم، مجلس با تعطیلی دخانیات کاملا مخالف است و از این مسئله شکایت کردید.

خصوصی سازی با صندوق های بازنشستگی

ه سال از ابلاغ سياست‌هاي کلي اصل ۴۴ قانون اساسي مي‌گذرد. بر اساس سياست‌هاي اصل ۴۴ قرار بود با انتقال مالکيت بنگاههاي دولتي به بخش خصوصي و مردم تحولی عظیم در ساختار اقتصاد ایران ایجاد شود.

ارائه طرح ممنوعیت مصرف دخانیات در کشور

دخانیات با وزارت بهداشت و ستاد کشوری کنترل دخانیات برای اعمال ممنوعیت مصرف دخانیات در کشور در قالب طرحی جامع و مدون خبر داد.

وضعیت قرمز بیماریهای قلبی در کشور

گرایش روزافزون مردم به مصرف غذاهای آماده و فست فودها، عدم تحرک و فعالیت بدنی، افزایش استعمال مواد دخانی، تشدید آلودگی هوا و… باعث شده وضعیت بیماریهای غیرواگیر به ویژه بیماریهای قلبی – عروقی در کشورمان روز به روز وخیم تر شود و آمار مرگها و سکته های قلبی به شدت رو به افزایش بگذارد.

کاربران افراطی اینترنت در معرض بیماری‎

فوق‌تخصصی جراحی قلب و عروق گفت: کاربرانی که در شبانه‌روز بیشتر از 4 ساعت از رسانه‏‏‌های تصویری و اینترنت استفاده می‎کنند بیشتر در معرض بیماری‏‌های قلبی و عروقی هستند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.