درآمدهای فاز سوم هدفمندی به کجا می‌رود؟

علی‌رغم آنکه فاز سوم هدفمندی یارانه‌ها و افزایش قیمت حامل‌های انرژی از ابتدای خرداد ماه عملیاتی شده است، اثری از درآمدهای قابل توجه آن در آیین‌نامه مصوب دولت برای اجرا به چشم نمی‌خورد.

آیا خزانه کشور خالی است؟

در پایان جنگ با آن که خزانه کشور خالی بود و درآمد نفت زیر پنج میلیارد دلارهم نبود آبرو داری کردیم، حرفی نزدیم. حالا که دولت صاحب میلیاردها دلار ذخایر طلا در بانک مرکزی است و در صندوق توسعه ملی هم بیش از 50 میلیارد دلار پول نقد دارد و کشور در حالت طبیعی دارد اداره می‌شود و بازارهای ایران و بورس با نشاط‌ترین ایام خود را می‌گذراند. نباید رئیس دولت بدون اطلاع از این همه ظرفیت چیزی را بگوید که با یک حساب سرانگشتی که در مقاله به آن اشاره کردم خالی از واقعیت است قرار بود این دولت، دولت راستگویان باشد.

نقش هدایتگر مالیات در اقتصاد مقاومتی

متاسفانه در نظام مالیاتی کشور ما، تنها هدف درآمدی مدنظر قرار گرفته است و سایر جنبه‌‌های آن، از جمله هدایت اقتصاد، مورد توجه نبوده که البته همین هدف درآمدی نیز به خوبی محقق نشده است.

درآمدهای عمومی دولت ۲۳٪ افزایش یافت

آمارهای رسمی نشان می‌دهد درآمدهای عمومی دولت در پنج ماهه اول امسال ۲۳ درصد افزایش یافته است.

الگوی شفاف‌سازی مالی: هر دلار از مالیات‌تان چگونه هزینه می‌شود

دفتر بودجه و مدیریت ریاست جمهوری آمریکا با هدف اطلاع‌رسانی شفاف و دقیق از اوضاع مالی تمام بخشهای دولتی، ‌ ۳ سایت جامع را تدارک دیده و از حدود ۱۰ سال پیش، ‌ با تاخیر بسیار اندک این امکان را به همگان می‌دهد که بدانند چقدر از بودجه دولت در کجا و به چه صورتی خرج شده است.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.