هیس! مراقب کابوس تبرها باشید

آمار و ارقام نشان می دهد سالانه 35 تا 40 هزار هکتار از جنگل های کشور در معرض تهدید و از دست رفتن قرار دارند. جنگل هایی که ارزش اقتصادی و زیست محیطی آنها قابل محاسبه نیست. این در حالی است که تهی بودن دستان جامعه از سرمایه ای به نام سرمایه اجتماعی برای حفظ چنین ذخیره زیست محیطی مانند تبری بر جان جنگل ها فرود می آید که پیامد آن تغییرات اقلیمی و به سختی افتادن نسل حاضر و آینده است.

درختان کاخ سعدآباد خشک می شوند

وجود رستورانهای بالادست کاخ سعدآباد باعث شده تا ضایعات و زباله های این رستورانها به رودخانه ای وارد شود که از سعدآباد می گذرد این رودخانه زباله های رستورانها را به داخل کاخ موزه می اورد به همین علت از مدتها پیش مسئولان کاخ موزه سعدآباد تلاش کردند تا به کمک شهرداری و شورای شهر برای حل این مشکل و جلوگیری از ورود ضایعات جلوگیری کنند اما تا کنون پاسخی نگرفته اند.

قطع درختان ناهارخوران و بازهم هشدار!

یک استاد دانشگاه گفت: تعداد درختانی که در جنگلهای ناهارخوران تا کنون قطع شده با به اصطلاح مجوزهای صادر شده، همخوانی ندارد و کنترل آن از دست مسئولان خارج شده است.

نوارهای زردرنگ درختان خیابان ولیعصر چیست؟

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری تهران ضمن توضیح علت نصب نوارهای زردرنگ بر تنه درختان ولیعصر(عج)، از نصب احتمالی این نوارها بر تنه همه درختان خیابان ولیعصر(عج) در آینده نزدیک خبرداد.

کارمند ايلامی، يک تنه به نبرد با گرد و غبار رفت

اين فعال زيست محيطي، درختان کاشته شده را از گونه‌هاي گرمسيري کنار و کهور دانست که براي بيابان زدايي کاربرد دارند و گفت: اخيرا در همين نهالستان به تعداد شهداي استان يعني 3 هزار شهيد استان ايلام، نهال غرس کرده‌ام و نام اين بخش از پارگ جنگلي را شهداي ايلام نهاده‌ام.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.