چاوز در قلوب مستضعفین جهان جاودانه است

چاوز انساني صديق، به سادگيِ آحاد مردم و درعين‌حال برخوردار از قابليت‌هايي منحصربه‌فرد در رهبري انقلاب ونزوئلا بود. او زندگي خود را وقف دفاع از حقوق طبقات محروم اجتماعي كرد، به مستضعفين به‌عنوان نيروي محرك مبارزات آزادي‌بخش متكي شد و اين رويكرد كارساز، درخشان‌ترين جلوه از كارنامة مبارزات افتخار‌آميز اين انسان آزاده بود. چاوز ايثارگرانه زندگي كرد و در پايداري، كارنامه‌اي افتخار‌آميز و فراموش‌نشدني از خود به‌جاي گذاشت. او در کنار کوبای انقلابی ایستاد و ازانقلاب اسلامی ایران و جنبش مقاومت فلسطین قاطعانه حمایت کرد. با اين كارنامة عمل، چاوز هميشه زنده است.

بزرگداشت «هوگو‌ چاوز» در فرهنگسرای نیاوران

سفارت جمهوری بولیواری ونزوئلا در جمهوری اسلامی ایران به مناسبت بزرگداشت نخستین سالگرد درگذشت هوگو چاوز فریاس روز بین المللی «از اینجا گذر کرد » را برگزار می‌کند.

۵۰ حقیقت مهم درباره‌ هوگو چاوز +تصاویر

در تاریخ امریکای لاتین هیچ‌گاه دولت‌مردی مانند چاوز پس زمینه‌ای این چنین دموکراتیک نداشته است. از سال 1999 که او به‌ قدرت رسید تاکنون، 16 انتخابات در این کشور برگزار شد. چاوز پانزدهمین انتخابات را در 7 اکتبر 2012 برنده شد. او از بقیه‌ی کاندیداها 10 تا 20 درصد بیشتر رای داشت.

پیکر چاوز به پادگان نظامی رفت

مقامات ونزوئلا اعلام کردند که پیکر چاوز تا اطلاع ثانوی در سربازخانه مونتانیا آرام خواهد گرفت و در این هفته آرامگاه همیشگی وی مشخص خواهد شد.

جسد چاوز مومیایی نمی‌شود

رئیس جمهور موقت ونزوئلا از مومیایی‌نشدن جسد «هوگو چاوز» به دلیل نبود زمان کافی خبر داد.

نظر مشایی در مورد پیام تسلیت احمدی‌نژاد

رئیس دبیرخانه جنبش عدم تعهد با اشاره به پیام احمدی نژاد برای درگذشت چاوز گفت:احمدی‌نژاد با این پیام نشان داد که آقای چاوز به عنوان یک قهرمان انقلابی نگاهی آسمانی داشته است.

چند نکته درباره عکس منتشر شده از احمدی‌ن‍ژاد و مادر چاوز

کسانی درصددند که از این آب گل‌آلود ماهی بگیرند. همه می‌دانیم که بسیاری از ما و دیگر کسانی که به احمدی‌نژاد رای دادیم، دغدغه دین و ارزشهای دینی داشتیم. بحث از اینکه آیا وسوسه قدرت احمدی‌نژاد را هم از ما گرفته یا نه، بماند برای وقتی دیگر؛ اما خیلی‌ها درصددند به متدینان القا کنند که: «ببینید اشتباه می‌کردید؛ ببینید که اگر به خاطر دینداریتان به کسی رای دهید بعدا پیشمان می‌شوید؛ و …» ما نباید به گل‌آلود کردن این آب کمک کنیم.

چاوز درگذشت، اما ایدئولوژی سیاسی او زنده است

یک اندیشکده با نفوذ آمریکایی نوشت با مرگ هوگو چاوز، یاران او بخاطر دستاوردهای دوران وی در راس قدرت خواهند ماند و به سیاست‌های اقتصادی وی و رویکرد ضدآمریکایی چاوز (چاویسم) ادامه خواهند داد.

مراسم تحلیف مادورو ساعاتی پیش انجام شد

مراسم تحلیف مادورو با حضور بسیاری از حاضران در مراسم تشییع پیکر چاوز در آکادمی ارتش کاراکاس ساعاتی پیش برگزار شد.

گزارش تصویری: وداع مردم ونزوِئلا با «چاوز»

مردم ونزوِئلا برای آخرین بار با «هوگو چاوز» رئیس جمهور فقید این کشور وداع کردند.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.