چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹

ماهیت نظامیان بیگانه در سوريه فاش شد

روزنامه گاردین از حضور صدها تن از نظامیان بیگانه که برای مبارزه مسلحانه علیه دولت سوریه به این کشور عازم شده اند پرده برداشته و ملیت بسیاری از آنها را فاش کرد.

ابعاد جنگ نیابتی در سوریه +اینفوگرافیک

امروز نخست وزیر سوریه بحران این کشور را در مراحل پایانی خود دانست. این اینفوگرافیک نگاهی به پیشینه و مقاطع مختلف تحولات سوریه انداخته شده است.

۵۰ افسر اطلاعاتی صحنه‌گردان جنگِ سوریه

یک افسر سابق اطلاعات سیا اعلام کرد که 50 افسر ارشد اطلاعاتی از آمریکا، آلمان، انگلیس و فرانسه با استقرار در مرزهای ترکیه عملیات تروریستی علیه سوریه را هدایت می‌کنند.

دولت سوریه بین مخالفین مسلح اختلاف می‌اندازد

یک کارشناس مسائل نظامی سوریه تاکید کرد، عدم هماهنگی عملیاتی و اختلافات داخلی تروریست‌ها را به بمب ساعتی تبدیل کرده است که هر آن انتظار انفجار آن می‌رود.

افسران ترک فرمانده گروهی از شورشیان سوری

سایت اینترنتی «دبکافایل» فاش کرد که افسران نظامی ترکیه فرماندهی شورشیان سوریه را بر عهده گرفته اند.

مخالفان اسد و تکرار سرنوشت شورای ملی مقاومت ایران

به زودی سلفیون و ارتش آزاد سوریه راه خود را بیش از پیش از شورای ملی سوریه جدا کرده و به اقدامات ترویستی و مسلحانه بیشتری روی می‌آورند. هم‌چنان که منافقین هم دست همه اعضای شورای ملی مقاومت را در پوست گردو گذاشتند. در دولت‌های خارجی مخالف اسد هم شکاف خواهد افتاد. عربستان و اردن، آشکارا از ارتش آراد حمایت خواهند کرد و ترکیه هم به طرفداری همزمان از سکولارها و اخوان‌المسلمین ادامه خواهد داد. قطر هم احتمالا با ترکیه همراه خواهد شد.

طرح انتقال بحران از سوریه به عراق

غرب و برخی از کشورهای منطقه‌ که از سویی به دنبال فتنه انگیزی در عراق و از سوی دیگر به فکر محاصره بیشتر سوریه هستند، سناریوی خطرناک انتقال بحران سوریه به عراق و تشدید اختلافات مذهبی و جنگ شیعه و سنی را در پیش گرفته اند.

فرانسه به سوریه تروریست می‌فرستد

اطلاعات موثقی وجود دارد که نشان می‌دهد مجموعه‌ای از جوانان فرانسوی با هدف انضمام به اسلام‌گرایان مسلح به سوریه رفته‌اند و در عملیات مسلحانه علیه نظام اسد فعال شده‌اند. به گفته آنها تعداد این افراد کم نیست و آنها با سفر به ترکیه خود را به سوریه رسانده‌اند.

حملات ارتش آزاد سوریه به فرودگاه‌ها

با ادامه درگیری‌ها در مناطق مختلف سوریه، مخالفان مسلح به شیوه‌ جدیدی در درگیری‌های خود روی آورده‌اند و در آن پایگاه‌های هوایی و فرودگاه‌های دولتی را هدف اصلی خود قرار داده‌اند.

اعضای القاعده یمن به سوریه می‌روند

یکی از سران القاعده در یمن از معامله‌ای منطقه‌ای پرده برداشت و اعلام کرد که عناصر القاعده در یمن در حال انتقال به سوریه هستند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.