بازگشت زیرپوستی شرکتی‌ها به بازارکار

وزارت کار اعلام کرده از طریق ابلاغ بخشنامه به استان‌ها با جدیت به دنبال اجرای طرح همترازی و یکسان‌سازی حقوق و دستمزد نیروهای شرکتی شاغل در بازار کار کشور است که تعداد آنها ۴.۳ میلیون نفر برآورد می‌شود.

چرایی کم شدن رزق از نگاه امام صادق

انسان وقتی اجیر دیگران شد، به آن دستمزد تکیه می‌کند و چنین می‌اندیشید که آن دستمزد زندگی‌اش را می‌چرخاند و چون بر آن اطمینان دارد، بر خدایی که همه کارها دست اوست تکیه نخواهد کرد.

چرا دریافتی واقعی کارگران بالا نمی‌رود؟

در حالی که محاسبه نرخ تورم یکی از ملاک‌های تعیین مزد به شمار می‌رود مقامات کارگری می‌گویند که هنگام تعیین دستمزد هیچگاه نرخ واقعی تورم لحاظ نمی‌شود و بین آنچه کارگران در جامعه می‌بینند و آنچه در زندگی خود لمس می‌کنند تفاوت بسیاری است.

رزاقی: افرایش واقعی دستمزدها الزامی است

براساس اندیشه‌های عدالت‌خواهانه‌ای که مبنای نگارش و تصویب قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران بود، هرشهروند ایرانی حق دارد تا در چارچوب قوانین با انتخاب کار مورد علاقه خود، شرافت‌مندانه زندگی کند.

جزئیات سناریوی دولت برای افزایش مزد کارگران

مقامات وزارت کار به تازگی از تدوین سناریوی جدیدی برای تعیین دستمزد سال 93 کارگران و مشمولان قانون کار خبر دادند که طی آن، قرار است یک تغییر اساسی در روند افزایش‌های سالیانه حداقل حقوق اتفاق بیافتد

2 سناریوی جدید دستمزد 93

وزیر کار اعلام کرد دستور آغاز مذاکرات کارگران، کارفرمایان و دولت برای تعیین حداقل مزد ۹۳ را داده است، همچنین معاون روابط کار وی می‌گوید طبق سناریو و الگوی جدید طراحی شده، برای اولین بار حداقل دستمزد یکسال کارگران بیشتر از نرخ تورم افزایش می‌یابد. در صورت تحقق این موضوع، حداقل دستمزد سال آینده کارگران براساس نرخ تورم ۳۶ درصدی فعلی اعلام شده از سوی مرکز آمار ۶۶۲۴۹۰ تومان و براساس نرخ تورم ۴۰درصدی بانک مرکزی ۶۸۱۹۷۵ تومان خواهد شد.

جزئیات تعیین دستمزد سال93

جزئیاتی از نحوه تعیین دستمزد سال ۹۳ کارگران، ضرورت بازنگری در قانون کار و برنامه دولت برای آسیب شناسی واحد های تولیدی مشکل‌دار.

تعیین حداقل دستمزد ۹۳ با مدل جدید

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به لزوم طراحی مدلی جدید برای تعیین حداقل دستمزد کارگران گفت: امسال کارگروه دستمزد با نظارت بیشتر وزارتخانه، توسعه سه‌جانبه‌گرایی و رویکرد جدید تشکیل جلسه خواهد داد.

3 پیش‌شرط توقف افزایش مزد 93

در حالی که کارگران بزودی کمیته‌های استانی بررسی وضعیت معیشت خانوار کارگری را برای تدوین سناریوهای دستمزدی سال آینده تشکیل می‌دهند، اما معتقدند به دنبال افزایش سالیانه دستمزد نیستند اگر دولت تضمین کند قدرت خرید آنان حفظ می‌شود، جلوی تورم افسارگسیخته و سقوط ارزش پول ملی که با زندگی و معیشت آنان مستقیما در ارتباط است گرفته می‌شود. فراهم نشدن این شرایط در 13 سال اخیر باعث افزایش 8 برابری دستمزدها شده، اما کارگران می گویند گشایشی در زندگی آنها حاصل نشده است.

شرط ابطال مصوبه افزایش دستمزد کارگران

رئیس دیوان عدالت اداری گفت: دولت یازدهم در چارچوب مقررات می تواند مصوبه افزایش دستمزد کارگران در سال ۹۲ را اصلاح کند.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.