ظریف: امید مردم را تقویت کنید

محمدجواد ظریف گفت: خوشحال هستم که دولت علی‌رغم همه محدودیت‌ها توانسته یک احساس امید در بین مردم ایجاد کند و این امید می‌تواند آینده ما را بسازد و من از همه می‌خواهم که امید مردم را تقویت کنند و آن را نشکنند.

استقلال کشور و آزمون هسته‌ای در دولت یازدهم

امروز مسئله هسته‌ای دیگر یک مسئله صرفاً فنی یا حتی یک مسئله که مرتبط با دستگاه دیپلماسی باشد، نیست. خاکریز هسته‌ای روی مرزهای استقلال کشور قرار دارد و این مسئله برای ما یک آزمون بزرگ است.

نگاه مطلق و ریسک روحانی در سیاست‌خارجی

مهدی مرادی-روحانی در طول تبلیغات انتخاباتی تمرکز گسترده‌ای بر سیاست خارجی کشور داشته و به طرح موضوعات و انتقادات گسترده به سیاست خارجی دولت قبل داشت درحالی که رویکرد در پیش گرفته شده دولت روحانی خالی از انتقادات جدی نبوده و نیست.

جابه‌جا دیدن تاکتیک و استراتژی!

وقتی سال گذشته آن چهره سیاسی، ذوق‌زدگی خود را برای شکستن خط و تابو در حوزه مذاکره با خبرنگار خارجی درمیان گذاشت- یعنی خود مذاکره ارزش و راهبرد شد!- چه ضرورتی داشت آمریکا و متحدانش به تعهدات صریح خود در توافق ژنو عمل کنند؟

انتقاد زاکانی از کم‌کاری وزارت‌خارجه درخصوص غزه

در برابر صهیونیست ها و برکنار زننده نقاب از رخ خون آشام آنها هستند، لذا بار دیگر وقت تامل و عبرت گیری عناصر تجدید نظر طلب داخلی است که به اسم اصلاحات و عقلانیت به شیطان بزرگ خوشبین بوده و برای رفع مشکلات داخل کشور از قبیل فقر، بیکاری و ..خواستار مماشات و هم زیستی مسالمت آمیز با این جانیان بودند و هستند.

ظرفیتهای وزارت‌خارجه برای پیشبرد دیپلماسی علم و فناوری

برای موفقیت در این حوزه نهادها و دستگاههای متولی در سیاست خارجی هر کشوری باید از تمام توان، اختیارات و ظرفیت های خود استفاده نمایند. ظرفیتها و اختیارتی که اصولا در قوانین تشکیل این نهادها نهفته بوده و این نهادها برای انجام همین وظایف با داشتن اختیاراتی خاص تشکیل شده‌اند.

انتقاد از انفعال وزارت خارجه در بحران سوريه

در پی اتفاقات اخیر در منطقه و انفعال دستگاه وزارت خارجه دولت دهم در سطح بین الملل، جمعی از دانشجویان ارزشی خوزستان طی نامه‌ای سرگشاده به اين وزارتخانه، ضمن انتقاد شديد از انفعال وزارت امور خارجه در حل بحران سوريه به بیان راهکارهایی برای برون‌رفت از موضع انفعالی این وزارتخانه پرداختند.

آقای دیپلماسی! جمهوری اسلامی بالغ شده است

این نکته که ما بر اساس یک ایدوئولوژی در دنیا دخالت می‏کنیم، باید متوجه مسوولین دیپلماتیک وزارت خارجه و دیگر نهادهای مرتبط با سیاست خارجی جمهوری اسلامی بشود. باید رویکرد خود را به تبعیت از ولی امرشان، یک گام جلوتر ببرند و نقش فراملی جمهوری اسلامی را که روزی آرمان انقلاب ما بود، از دهه فجر سی و سوم تاکید کنند.

بیداری منطقه صبغه اسلامی دارد

رهبر معظم انقلاب نگاه واقع‌بینانه به صحنه منطقه و جهان را ضرورت حضور قوی و مؤثر در عرصه دیپلماسی دانستند و افزودند: حركت عظیم ملت‌ها، نشانه بیداری آنهاست و این بیداری به استناد واقعیات گسترده و تردیدناپذیر، صبغه اسلامی دارد.

خواب‌آلودگی ما در بهار عربی

یکی از آسیب های که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، با آن مواجه هستیم کمتر شدن حس مسئولیت در مردم و حتی نخبگان جامعه نسبت به تاثیرگذاری بر دیگر ملت هاست، که علت آن شاید این باشد که احساس می کنند که با وجود دولت چندان نیازی به ایفای نقش توسط آنها نیست.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.