اصل هدف از دعا چیست؟

دعا کردن همیشه بدین معنا نیست که از خدا چیزی بخواهیم. گاه دعا یعنی از خدا خود او را خواستن و این والاترین و با شکوه ترین مرتبه دعا است.

دعاهای پیامبران در قرآن

در قرآن کریم دعاهایی از زبان پیامبران نقل شده است که واجد معانی بلند و آموزه های بسیار است. در این یادداشت دسته بندی از انواع دعاها در قرآن کریم ارائه شده است.

عبادت بدون پشتوانه علمی خطرناک است

اینها روز قیامت جواب دارد. یک جوان می‌خواهد برود دعای کمیل یا مراسم احیا اما می‌داند که رفتنش با خودش است برگشتنش با کرام‌الکاتبین! آخر شش ساعت هم احیا می‌شود؟! آخر چه کسی گفته؟

۱۱ توصیه استاد پناهیان برای درک لیله القدر

حجت الاسلام پناهیان: این یازده مورد شرایطی هستند که به ما کمک می‌کنند برای حضور در شب‌های قدر آمادگی قلبی پیدا کنیم. هر کدام از این شرایط را به هر مقداری نداشته باشیم، به همان مقدار از فیض شب‌های قدر محروم خواهیم بود. چون فیض شب‌های قدر را به اندازۀ صفای قلب و سلامت قلب‌مان به ما عنایت می‌کنند. دربارۀ هر کدام از این شرایط، چند دقیقه فکر کنید و قلب خودتان را به آن موضوع متوجه کنید، تا ان‌شاءالله یک دل آماده برای حضور در شب قدر پیدا کنید.

مقدرات شب قدر با دعا قابل تغییر است

هر چند که اقتضای تقدیرات در شب قدر محکم و غیر قابل تغییر بودن است اما اگر انسان دعای جدی داشته باشد می تواند این تقدیر را تغییر دهد؛ فرصت شب قدر را باید غنیمت دانست.

«دعا» از منظر مقام معظم رهبری

انتشارات انقلاب اسلامی همزمان با ماه مبارک رمضان اقدام به معرفی تعدادی از عناوین مرتبط با این ایام کرده است.

با فضیلت‌ترین شب بعد از شب قدر

توصیه کنید که اگر دیگران شب‌های ماه مبارک رمضان را مع‌الأسف به غفلت می‌گذرانند و می‌خوابند، شب جمعه را هر طور شده، بیدار باشند که بتوانند زمینه قدریّه لیلة القدر خودشان را فراهم کنند.

آداب دعا در بیان استاد فاطمی‌نیا

در این کلیپ حجت الاسلام والمسلمین عبدالله فاطمی نیا سه نکته لازم الاجرا (شامل حمد و ثنای خدا، اعتراف به گناه و یاد پیامبر(ص) و آل او ) قبل از بیان حاجت و دعا را ذکر می کنند.

روایت آیت‌الله بهجت از آنچه در قیامت بر مسئولین می‌گذرد

شما در روز قیامت می‌بینید که چند نفر به شما مراجعه می‌کنند که شما آنها را کشته‌اید؛ هر چه شما فکر می‌کنید، می‌بینید شما در عمرتان کسی را نکشتید. بعد گفته می‌شود که شما به عنوان فرمانده یا مسئول، سری را فاش کردید و این زیر‌دستان شما، جان خودشان را از دست دادند؛ یا در حوزه مأموریتی بی توجهی کردید، مأمور شما به خطا موجب قتل اینها یا آسیب اینها شد

یازدهمین جلد الحیات در نمایشگاه کتاب

علامه محمدرضا حکیمی مؤلف اولین دائرة المعارف مدون حدیثی شیعی با عنوان «الحیاة» با رویکرد طرح کلی اندیشه اسلامی بر اساس معارف اهل بیت(ع) است. این مجموعه عظیم از جمله آثار توصیه شده درباره موضوع سبک زندگی و زیست مسلمانی و به تعبیر متفکران معاصر، عرضه عصری و تمدنی قرآن و رویات معصومین علیهم السلام است و تاکنون 10 جلد از آن راهی بازار نشر شده است.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.