پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

انتشار تصاویر برهنه در فیس بوک ممنوع شد

شبکه اجتماعی فیس‌بوک سیاست‌های خود در زمینه ارسال محتوا توسط کاربران را تا حدی تغییر داده و در مورد علل این تحول نیز توضیحاتی ارائه کرده است.

گلعلی بابایی: در دیپلماسی دغدغه فرهنگی نداریم

گلعلی بابایی،‌ نویسنده رئیس جمهور دولت یازدهم را به پرهیز از سیاسی‌کردن فرهنگ و تلاش برای تبدیل خودباختگی فرهنگی به خودباوری فرهنگی توصیه کرد.

سفیر فرهنگی انقلاب، صدای شجریان نیست

سخن این نوشتار این است که نه تنها «شجریان» که دیگر هنرمندان سکولار و روشنفکر مآب این کشور نیز جز با فرهنگ واحد جهانی قابل جمع شدن نیستند و از اینرو هنرمندان سکولار، سفیر فرهنگی انقلاب اسلامی که عینیت دیانت و سیاست از مبانی مستحکم و لا یتغیر آن است، نیستند.

مروری بر بایدها و نبایدهای فرهنگ

در جزوه پیش رو نگارنده ابتدا به تعریف فرهنگ از نگاه امام خامنه ای پرداخته و دیدگاه های مختلف را در مقوله کار فرهنگی بررسی می کند، سپس با تمرکز بر روی دولت های گذشته، نظریات و عملکرد فرهنگی دولت ها را نقد و بررسی می کند.

هنوز فرهنگ دغدغه اول کشور نیست

رئیس مؤسسه «معارف وحی و خرد» اینکه اقتصاد حرف اول در کشور را می‌زند یک مشکل اساسی دانست و گفت: ما سه نوع رنجنامه داریم؛ مدیران جامعه دغدغه مسائل سیاسی دارند، مردم دغدغه مسائل اقتصادی دارند و فرهیختگان و نخبگان دغدغه مسائل فرهنگی را دارند.

پیوست فرهنگی اپراتور سوم مغفول ماند

برداشت این است که در زمان صدور پروانه اپراتور سوم دقت لازم صورت نگرفته است و یکی از موضوعات که پیوست فرهنگی بوده مغفول واقع شده است؛ اپراتور سوم باید راه حلی برای حل دغدغه‌های فرهنگی ارائه کند تا موضوعاتی چون قطع خدمات حل شود.

دغدغه‌هایتان را فراتر از دغدغه‌های فرهنگی کنید

مدیر کل اداره ارشاد اسلامی استان تهران اضافه کرد: اگر مطالعه براساس کارهای نظرسنجی، میدانی، مطالعاتی و تحقیقاتی انجام شود این کار مبنای بر سیاست گذاری فرهنگی در هویت ملی تهران محسوب می‌شود.

پناهیان: به گردان‌های فیلم‌ساز نیاز داریم

وقت آن رسیده که امروز گردان های مستندساز و فیلمنامه نویس برای بسط ارزش های انقلاب داشته باشیم، اما فعلا حتی یک دسته هم نداریم.

دغدغه های فرهنگی؛ کتابی که باید حتما خواند

غدغه‌های فرهنگی که از بیانات رهبر معظم انقلاب جمع‌آوری شده است، یک کتاب تخصصی برای افرادی است که یا به طور مستقیم فعالیت فرهنگی انجام می‌دهند، یا در هر شغلی که دارند همیشه دغدغه‌هایی فرهنگی نیز همراه‌شان است.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.