مشکل مدارس لوکس آنجایی است که صاحبانشان از مدیران جمهوری اسلامی هستند/ وظیفه آنها کیفی‌سازی مدارس دولتی است

چگونه می‌توانند خودشان را خارج از حکومت اسلامی بدانند و مدارسی غیرانتفاعی با عناوینی چون مدارس اسلامی، مدارس ویژه‌ی توسعه و پیشرفت آینده‌ی انقلاب اسلامی تاسیس کنند، برعکس باید کارنامه‌ی این افراد بررسی شود که چه میزان از اندیشه‌هایی را که درموردش صحبت می‌کنند توانسته‌اند.

برگزاری انتخابات سالانه دفتر تحکیم وحدت

همزمان با برگزاری سی و دومین نشست سالانه اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان انتخابات سالانه دفتر تحکیم روز جمعه برگزار می‌شود.

طبرزدی و پیام دانشجوی بسیجی از آرمان‌خواهی تا انحراف

معطوف به قدرت شدن، انتقاد از روحانیت، یک‌طرف پرونده‌های قضایی شدن، درگیر مسائل اقتصادی کردن مجموعه، خودبزرگ‌بینی و محور بینی مسئولین نشریه و مجموعه، حرکت‌های سیاسی نوستالژیک بدون رعایت همهٔ جنبه‌ها و از همه مهم‌تر غیر دانشجویی اداره شدن و دخالت فارغ‌التحصیلانی مثل خود مسئول مجموعه را شاید بتوان جزو رویکردهای غلط موجود در نشریه ردیابی کرد. که در تغییر رویکردهای آن نیز بی‌تأثیر نیست.

کمک به فتنه‌گران با عملکرد وزارت علوم

دبیر دفتر تحکیم وحدت با بیان اینکه عملکرد وزارت علوم اگرچه در راستای فتنه نیست ولی به این جریان کمک می‌کند، گفت: مسئولان دانشگاه‌ها باید با کسانی که مراسم قانونی را به هم می‌زنند و تنش ایجاد می‌کنند برخورد کنند.

سایت اتحادیه انجمن‌های اسلامی هک شد

دبیر اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل با بیان اینکه سایت اتحادیه انجمن‌های اسلامی هک شده است، گفت: پیوستن این تشکل دانشجویی به دفتر تحکیم وحدت صحت ندارد.

اعتراض دانشجویان به روحانی: اجازه بدهید سخن بگوییم

روندی که امسال نیز شاهد آن هستیم هر چند که قابل انتظار بود، اما برای دولتی که خود را طرفدار آزادی بیان می داند مایه تاسف است. دولتی که با استفاده از تمام تریبون ها به تبلیغ چهره ی انتقاد پذیر خود می پردازد، اما دو سال است که فضای انتقاد را بر اتحادیه های دانشجویی بسته است.

ادعای دروغین دموکراسی در آمریکا

دبیر دفتر تحکیم وحدت با بیان اینکه آمریکایی‌ها فقط ادعای دموکراسی دارند، گفت: مشارکت پایین مردم آمریکا در انتخابات، نشان از بی‌اعتمادی آنها نسبت به سردمداران این کشور دارد.

ایران امروز کشور خمینی و خامنه‌ای است نه فتحعلی‌شاه

آنچه که امروز ما پیامش را برای دنیا مخابره می‌کنیم این است که هیچ کس با زبان تحقیر نمی‌تواند با ایران صحبت کند و جمهوری اسلامی ایران امروز به کشورها اجازه تحقیر را نمی‌دهد و همچنین به هیچ کشوری اجازه نمی‌دهد بدون هماهنگی با مقامات کشور به خاک ما ورود پیدا کند چه برسد بخواهد با اهالی فتنه دیدار کند.

سید عباس نبوی؛ روحانی مردمی، متفکر و کنش‌گر سیاسی

عنصر جامعیت چه در فضای نظری چه در فضای عملی مسئله ی بسیار مهمی است که بسیاری از اساتید از آن محروم هستند. بسیاری دیگر در دوره‌ای خاص از زندگی‌شان آرمان‌خواهی، پی‌گیری مسائل نظام، کار علمی و… را دارند، و بسیاری از آنات دیگر زندگی‌شان به فرهیخته و چهره و استاد بودن می‌گذرد. در این بین اما استثنائاتی نیز هست. سید عباس نبوی یکی از این گزینه‌هاست.

مسئولین فرهنگی دانشگاه‌ها و سیاست امامزاده‌کشی

پای حرف های مسئولین وزارت علوم که بنشینید؛ می گویند کرسی های آزاداندیشی وظیفه ما نیست، خود دانشجویان باید پیگیری کنند. ما فقط آیین نامه و ضوابط را تنظیم می کنیم؛ اجرا کردنش با دانشجوهاست. اما وقتی سراغ دانشجوها می روی، می گویند ما برای راه انداختن کرسی های آزاداندیشی اقدام کردیم، اما آنقدر سنگ جلوی پایمان انداختند که یا از خیرش گذشتیم و یا اگر هم یکی دو مورد برگزار کردیم؛ عواقبش دامنگیرمان شد و به کمیته انضباطی احضارمان کردند و هیئت نظارت بر تشکلها؛ با تشکلمان برخورد کرد و …

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.