نامه حسن سبحانی به حسن روحانی

حسن سبحانی اقتصاددان و نماینده سابق مجلس در نامه ای به حسن روحانی پیشنهاد کرد که دولت یازدهم یک مقام ارشد در اقتصاد ایران منصوب کند که هم سایر مقامات اقتصادی دولتی، به لحاظ قانونی ، موظف به همکاری با وی باشند و هم در معرض سوال و بازخواست های قانونی و غیر قانونی نباشد و حق وتو نسبت به تصمیمات اقتصادی داشته باشد.

«قسط» به حمایت از سبحانی بیانیه داد

در چند سال اخیر هر چند در گزاره‌های گفتاری حرف از عدالت و اولویت مستضعفین و محرومین به میان آمد اما به واسطه تصدی‌گری عرصه‌ی اقتصاد توسط نگاه‌های خرد و مهندسی و نیز استفاده از اقتصاددان‌های بی‌تناسب با شعارها نتوانست شعارهای خود را به عرصه سیاست‌گذاری‌های اقتصادی منتقل کند و حتی در عرصه‌هایی خلاف جهت حرکت کرد.

سبحانی: شاهد حاکمیت «پول و ثروت» در کشوریم

برای رسیدن به منافع ملی باید با خارج و به خصوص جهان اسلام رابطه داشت، جمهوری اسلامی در قانون اساسی خود اصولی دارد که باید همه به این اصول پایبند باشیم و محور آن نفی سلطه است، ما باید از هزینه‌های وارده و دیپلماسی خارجی مان بکاهیم و منافعمان را با منطق دنبال کنیم.

متن «نامه‌‌ای برای ایران» دکتر سبحانی

بدیهی است استمرار وضع موجود، به معنای استمرار بهم ریختگی ارزش‌ها و هنجارهای مردم در ایران اسلامی است، که همان‌طوری که ذکر شد، ریشه در شوک‌ها و سیاست‌های اقتصادی تورم‌زا و ضد تولید و ضداشتغال دارند. این، سرنوشت محتوم جامعه‌ای است که به قوانین حاکم بر جامعه و اقتصاد و فرهنگ خود، بی‌عنایتی می‌کند

حسن سبحانی: به هیچ‎یک از جناح‎‎ها تعلق خاطر نداشتم

من از یک سال قبل به این مسأله فکر می‎کردم ولی دلیل نامزد نشدنم خیلی ارتباطی با انتخابات ریاست‎جمهوری نداشت.من در حقیقت به هیچ‎یک از جناح‎‎ها و گروه‎‎های فعال تعلق خاطر نداشتم و تشخیصی که داشتم را دنبال می‎کردم. به‎نظر من حقیقت به‎طور کامل در یک سمت قرار نگرفته به‎طوری‎ که دیگر طرفها باطل باشند.

«اقتصاد عدالت محور» روی میز نقد

در سومين نشست از سلسله نشست های نقد کتاب کانون اندیشه جوان، كتاب” اقتصاد عدالت محور” نوشته دكتر حسن سبحاني با حضور نویسنده اثر نقد خواهد شد.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.