در ایران، اشرافی گری هزینه ی خود را نمی دهد

مشکل مسکن یکی از مشکلات امنیتی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی جامعه شده است. در واقع در حال حاضر اجازه داده‌ایم که سوداگری در بخش مسکن افزایش یابد و این امر یک جریان سازمان یافته است که مسئولان امر و سازمان‌های مربوط باید پاسخگوی آن باشند.

دلالی نسخ خطی در کشور

مشاور رئیس جمهور و رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران گفت: متاسفانه یک بازار دلالی و تجارت بسیار سنگین در حوزه نسخ خطی در کشور جریان دارد.

نظام‌بانکی استخوانی‌در گلوی اقتصاد‌ مقاومتی

اساساً فلسفه وجودی بانک در اقتصاد این است که منابع مالی و سپرده ی سپرده گذاران را بگیرد و با سپردن آن به بخش تولید، به «رونق اقتصاد» کمک کند و نهایتاً سود حاصل از این رونق را در بین سپرده گذاران توزیع کند! اما با کمال تاسف باید گفت بانک های ما نه تنها این نقش را به درستی ایفا نکرده و نمی کنند، بلکه به جای حمایت از بخش تولید، در نقطه مقابل به تقویت «دلالی و سوداگری» کمک می کنند!

بازار دلالي به «تخمک و جنين» هم رسيد!

بر اساس آمار رسمي حدود ۲۰ درصد زوج ها در کشورمان نابارور هستند و با گسترش مراکز درمان ناباروري نظير رويان تهران، اصفهان و يزد تعدادي از زوجين صاحب فرزند شدند، اما هنوز هم تعداد زيادي از زوج ها هستند که با روش هاي علمي بچه دار نمي شوند و مجبورند از روش هايي مانند تلقيح مصنوعي يا رحم اجاره اي صاحب فرزند شوند.

هر کیلو سیب زمینی؛ سه تا پنج هزار تومان

در سال‌های گذشته بارها شاهد بودیم که تعادل بازار به سبب کاشت بیش از اندازه سیب‌زمینی نسبت به نیاز واقعی بر هم خورد و مسوولان بدون توجه به این وضعیت از کشاورزان حمایت نکرده و شرایطی را به‌وجود آوردند که سیب‌زمینی کاران قسمتی ازمحصولاتشان را معدوم کنند.

ماجرای باج‌خواهی‌مرعشی از وزیر اسبق‌اقتصاد

پرسیدم چرا امضا کردید؟ ایشان گفتند که چون آقای مرعشی دنبال اون هستند و بقیه هم امضا کرده‌اند. به آقای شیبانی گفتم این مصوبه 3 تا ایراد اساسی دارد.

«روستاکالا» ابتکاری جالب به نفع روستاییان

روستا کالا یک شبکه مردمی است با اهداف غیر تجاری و در راستای حمایت از تولید ملی، رونق کسب و کار روستایی، جلوگیری از مهاجرت‌های شغلی و در ‌‌نهایت پیشرفت مناطق محروم به دست خود روستاییان عزیز

نظام بانکی ایران شبیه «پادشاه لخت» است

بانک در يک تعريف درست جايي است که سپرده هاي مردم را جمع آوري مي کند و کارمزد اندکي برمي دارد و سپرده هاي مردم را به توليد تزريق مي کند و باعث ايجاد توليد و اشتغال مي شود و اين به استقلال اقتصادي ختم مي شود اما در تعريف سرمايه دارانه آ ن به دنبال سود بيشتراست به روش هاي مختلف تلاش مي کند که اين پول به توليد نرود چون در کشور ما سود توليد در مقابل دلالي کمتر است

به نام ساکنان بوموسی به کام دلالان

فرصت طلبان و دلالان وقتی این مصوبه را شنیدند و به ویژه اینکه فهمیدند برخی ساکنان بوموسی پول آنچنانی برای واردات خودرو و استفاده حداکثری از این امتیاز ندارند دست به کارشدند و با پرداخت یک تا حد اکثر 25 میلیون تومان امتیاز آنها را به اصطلاح خریدند .

افشاگری عضو فراکسیون رهروان ولایت: دلالان مجلس می گویند 130 نماینده همراه دارند

جلیلی با انتقاد از عملکرد برخی دلالان سیاسی در جریان رای اعتماد ها اظهار داشت: دلالان سیاسی با این ادعا که 120 تا 130 رای از نمایندگان را دارند، در رای اعتماد به کابینه پیشنهادی ورود کردند، خیلی جالب است در جریان رای اعتماد یک سری افراد فعال می شوند بازار مکاره راه می اندازد، لابی می کنند.