آیا دموکراسی امکان دارد؟

دموکراسی بیش از هر چیز نظامی است که به گروه‌های اقلیت قدرتمند اجازه تسلط بر جامعه را می‌دهد. کسانی که از ابزارهای آموزشی و رسانه‌ای کافی برای متقاعد کردن مردم برخوردار هستند.

ایران، نقطه آغاز و پایان کودتاهای آمریکا

لانه جاسوسی اشغال شد و دولت بازرگان از بین رفت. ولی سیاست‌های بازرگان هنوز در ایران اجرا می‌شود. بازرگانیسم سال‌ها بعد از سقوط دولت بازرگان هنوز پابرجاست. ‌سیاست اعتماد کردن به آمریکا و امید ‌بستن به خنده‌های ریاکارانه دولتمردان آمریکایی همان سیاست‌های بازرگان است که امروز تحت لوای تدبیر و امید اجرا می‌شود.

برخی مردم را تهدید می‌کند که یا به من رای بدهید یا جنگ خواهد شد

جلیلی با اشاره به اتفاقاتی که در سال 88 به واسطه عده ای سوءاستفاده گر در جامعه رخ داد گفت: آنها قصد داشتند نهادهای اسلامیتی نظام را تحت فشار قرار دهند تا رای مردم را وتو کنند و قصد اصلی آنها عبور از ساختار جمهوریتی نظام بود کسانی که تا گذشته سعی کردند به اسم رای مردم و ساختارهای جمهوریتی به نهادهای اسلامی حمله کنند هیچ عهد اخوتی نه با اسلامیت و نه با جمهوریت بسته اند.

رفتار رسانه ملی در مذاکرات کاملا حرفه‌ای بود

رئیس رسانه ملی گفت: وزارت خارجه آمریکا آموزشکده جامعه مدنی را با بودجه دفتر دموکراسی و حقوق بشر امریکا راه اندازی کرده است.

پیروزی دموکراسی و کرامت

رئیس‌جمهور آرژانتین پس از اعلام نتایج همه‌پرسی یونان عنوان کرد که دموکراسی و کرامت با قاطعیت در این همه‌پرسی پیروز شدند.

کدام حاکم عربی با رأی مردم روی کار آمده؟

«کنت راث» که از سال 1993 مدیر اجرایی دیده‌بان حقوق بشر است با انتشار تصویری از اوباما و سران عرب حاضر در نشست کمپ دیوید عدم وجود دموکراسی در این کشورها را مورد تمسخر قرار داد. وی در توییت تمسخر آمیز خود نوشته است: «کسی که با انتخابات به‌روی کار آمده است دست خود را بلند کند».

جوهره اصلی شبه مدرنیته تحمیق است

شهریار زرشناس گفت: عصر روشنگری بر اساس موازین ما عصر القای کفر است، در حالی که می خواهد به ما تلقین کند که این گونه نیست و این عصر، عصر روشنگری است. روشنگری برای ما عین ظلمت و تاریکی است. نشست بازخوانی فرهنگ و اندیشه مدرن و بررسی تألیفات شهریار زرشناس، چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت، با حضور […]

نگاه غرب به دموکراسی گزینشی است

عضو هیأت علمی دانشگاه تهران درباره سرکوب مردم انقلابی یمن توسط کشورهای مدعی دموکراسی گفت: غرب هیچ‌گاه دموکراسی را به عنوان یک امر مطلق بین همه کشورها نپذیرفته به همین دلیل است که می‌بینیم مقابل انقلاب‌های مردمی یا سکوت می‌کند یا می‌ایستد.

صلح در شرق اوکراین عملا غیرممکن است

تشدید وخامت اوضاع در مناطق شرقی اوکراین، بسیج نیروهای نظامی و تجهیز فنی و تسلیحاتی ارتش اوکراین، گویای امکان ازسرگیری عملیات نظامی گسترده در دونباس است که به منزله شکست مذاکرات صلح خواهد بود.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.