جنبش اشغال وال استریت در انگلیس پا گرفت

صدها نفر از مخالفان دولت انگلیس روز جمعه مقابل پارلمان این کشور تظاهرات کردند و گفتند قصد دارند بدون اجازه مقامات، یک جنبش موسوم به دمکراسی اشغال را برپا کنند.

داده‌‌نما: جریانات سیاسی عراق در انتخابات

کمتر از دو هفته به برگزاری سومین انتخابات پارلمانی عراق بعد از سقوط صدام باقی مانده است. احزاب و جریان‌های سیاسی فعالیت‌های انتخاباتی خود را شدت بخشیده‌اند.

ملت ما در دفاع مقدس به گزینه نظامی دشمن تودهنی زد

کسانی که امروز مدعی آزادی هستند سخت‌ترین اقدامات را علیه آزادی ملت ما انجام دادند و آیا اگر ملتی بخواهد تحقیق علمی انجام دهد دولت‌های استکباری باید اینگونه به مقابله با آزادی آن ملت برخیزند؟

شکنجه و آزار جنسی در زندان های مصر

یاسین می گوید که زبانش عاجز از بیان شکنجه های دیگری است که به او داده اند. شرحی که او از آزار جنسی خود داد، به قدری شنیع است که نمی توان آن را نوشت. یاسین در جریان تظاهرات برای آزادی چند زندانی، از جمله یک دانشجوی دختر ۱۹ ساله، بنام آیت حماده بازداشت شده بود.

گالیله‌سوزی دیروز و قرآن‌سوزی امروز نشانه بی‌مهری به دین است

‎مفسر قرآن کریم گفت: گالیله‌سوزی دیروز و قرآن‌سوزی امروز که متأسفانه در برخی از کلیساها رخ ‏داد، نشانه بی‌مِهری نسبت به حقایق دین است.

نقش آمریکا در معادلات داخلی حکومت آل سعود

ملک عبدالله و اطرافیان او از اینکه بهار عربی نتوانست منجر به استقرار دموکراسی‌های استوار در تونس، مصر، یمن، بحرین، لیبی و سوریه شود، بسیار خوشحال هستند. بهار عربی باعث شد که دولت‌های رقیب عربستان در منطقه ضعیف و شکننده شوند. برای مثال، مصر-یکی از جدی‌ترین رقبای عربستان در منطقه- اکنون در دامن آشوب و بی ثباتی سیاسی دست و پا میزند.

تظاهرات باشکوه بحرینی‌ها در سالگرد انقلاب

صدها هزار بحرینی در سومین سالگرد انقلاب خود با حضور در خیابانهای پایتخت این کشور خواستار تشکیل نظام دموکراتیک به جای حکومت سلطنتی شدند.

به «پلمپ تأسیسات هسته‌ای» افتخار می‌کنید؟

به سادگی می‌شود شعار داد ولی مردم تحلیل‌گران خوبی هستند. کسی که صندوق رأی را قبول ندارد ادعای اصلاح‌طلبی دارد. شما درس محافظه کاری به ما می‌دهید؟ رهبری بارها گفته‌اند که راه‌حل مسائل را نباید در بیرون از کشور دید. مرحوم شریعتی همیشه می‌گفتند که ما امضای هیچ روحانی‌ای را پای یک قرارداد استعماری ندیدیم.

ترکان نیمی از مردم ایران را بی‌قانون خواند

این ژست قانونگرایی در حالی است که ترکان ام‌المشاغل کابینه محسوب می‌شود و در ماجرای شرکت نفتی پترو پارس نیز تحت مدیریت وی انواعی از تخلفات حقوقی و قانونی رخ داده بود.

دسته گل دولت روحانی در سالگرد 9 دی

اگرچه وزیر ارشاد از این گفته خود عقب نشینی کرد، ولی در عمل، کتابی در وزارت ارشاد دولت یازدهم مجوز نشر گرفته است که حاکی از عملی شدن حرف وزیر مبنی بر حذف ممیزی قبل از انتشار است. انتشار کتابی که اگر یکبار آنهم به صورت سطحی مطالعه می شد، به دلیل کثرت مشکلات و تهمت ها به انقلاب و کشور نباید مجوز می گرفت.