آمارهایی که نشان نمی‌دهد یارانه چه کسانی باید قطع شود

تنها 16 درصد مردم ایران در خانه هایشان اینترنت دارند. این آمارها نشان می دهد بخش اصلی اتصال به اینترنت در ایران از طریق ادارات صورت می گیرد.

تفکیک دهک‌های درآمدی کار سختی است

اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها به یک هوشمندی و دقت نظر بالا نیازمند است و اگر بسته خدمات اجتماعی به مردم ارائه شود، اعتماد مردم جلب شده و سرمایه اجتماعی افزایش می‌یابد و همچنین از تکرار اغتشاش مرحله اول هدفمندی یارانه‌ها جلوگیری می‌شود.

پرداخت یارانه براساس مجموع درآمد خانوار است

مدیر دفتر امور بانک سازمان هدفمندی یارانه‌ها با اشاره به جزئیات معیارهای مشمولان دریافت یارانه گفت:‌ پرداخت یارانه براساس مجموع درآمد خانوار خواهد بود.

پیشنهاد بیمه رایگان به دولت

10 میلیون نفر از ایرانیان تحت‌پوشش هیچ‌گونه بیمه‌ای نیستند و 5 درصد هم از چند نوع بیمه استفاده می‌کنند،‌ افراد فاقد بیمه از قشر محروم و حاشیه نشین جامعه هستند که باید شناسایی و بیمه شوند.

کاهش اختلاف طبقاتی در دوره احمدی‌نژاد

آخرین گزارش های مرکز آمار ایران نشان می دهد که توزیع ثروت میان ایرانی ها در سال های ریاست جمهوری احمدی نژاد متعادل تر شده است.

یارانه مرحله دوم مساوی نخواهد بود

پرداخت سبد کالايي هيچ ارتباطي با قانون هدفمندکردن يارانه و فاز دوم آن ندارد، در واقع سبد کالايي پرداخت جداگانه اي است که دولت براي تغذيه سالم و اهميت دادن به سلامت زندگي مردم آن را اجرا مي کند.

حذف یارانه ثروتمندان از دستور کار دولت خارج شد

حذف یارانه 3 دهک بالای درآمدی که بیش از 22 میلیون نفر را شامل می‌شد، از دستور کار دولت تدبیر و امید خارج شد.

سه‌دهک پردرآمد حذف نمی‌شوند

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان این که سقف عمومی بودجه دولت با اصلاح قانون بودجه از 210هزار میلیارد تومان به 171 هزار میلیارد تومان کاهش پیدا کرد گفت که موضوع حذف سه دهک پردرآمد جامعه از دریافت یارانه نقدی تا پایان سال 92 منتفی شده است و قانون هدفمندی به روال فعلی اجرایی می‌شود.

شناسایی اموال مردم نه قانونی است و نه شرعی

معاون اسبق بانک مرکزی با بیان این‌که بررسی وضعیت اقتصادی مردم از نظر قانونی و شرعی درست نیست، گفت: دولت به جای شناسایی سه دهک پر درآمد نسبت به شناسایی دهک‌های کم درآمد اقدام کند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.