جمعه ۱۵ فروردین ۱۳۹۹

چرب و شیرین زندگی در دهانهایی مزه کرده است

یکی از ویژگی های بارز دوران سازندگی آغاز اشرافی گری بسیاری از مسئولان و به تبع آن سرایت این فرهنگ خطرناک به توده های مردم بود.

طبرزدی و پیام دانشجوی بسیجی از آرمان‌خواهی تا انحراف

معطوف به قدرت شدن، انتقاد از روحانیت، یک‌طرف پرونده‌های قضایی شدن، درگیر مسائل اقتصادی کردن مجموعه، خودبزرگ‌بینی و محور بینی مسئولین نشریه و مجموعه، حرکت‌های سیاسی نوستالژیک بدون رعایت همهٔ جنبه‌ها و از همه مهم‌تر غیر دانشجویی اداره شدن و دخالت فارغ‌التحصیلانی مثل خود مسئول مجموعه را شاید بتوان جزو رویکردهای غلط موجود در نشریه ردیابی کرد. که در تغییر رویکردهای آن نیز بی‌تأثیر نیست.

سیر تحولات حجاب و عفاف در ایران

برنامه‏ ریزان و سیاست‏گذاران فرهنگی در ایران با مقدم داشتن «توسعه‌ی اقتصادی» نسبت به مسائل فرهنگی و از جمله حجاب، ضربات جبران‏ ناپذیری به حجاب و عفاف در جامعه وارد آوردند و آنچه در برنامه‏ های توسعه‌ی کشور، توسعه‌ی فرهنگی نامیده می‏‌شود، چیزی جز بسط فرهنگ توسعه‌ی غربی نیست.

زاکانی: آرزو می‌کنم جلیلی کاندیدا شود

برخی از افرادی که امروز خیلی فتنه فتنه می کنند و ادعا دارند، در زمان بحبوحه درگیری های 88 حتی به یک دانشگاه هم نرفته و سخنرانی نداشتند.

شماره جدید «اصولگرا» منتشر شد

پرونده فرهنگ و مدیریت جهادی نیم نگاهی به روستاها و مسئله دلالی در کشاورزی نیز دارد. این پرونده به اساتید علم مدیریت با قلم حسینعلی عظیمی خرده می‏‌گیرد که چرا تا کنون هیچ کوششی برای تدوین علمی مدیریت جهادی نکرده‌‏اند و بدتر از آن اینکه به کتمان این واقعیت تاریخ ایران و نادیده انگاشتنش فرمان می‏‌دهند.

هرچه مقام بالاتر باشد، انتقادات شدیدتر شود تا طرف احساس قدرت نکند

طبع قدرت، دیکتاتوری می‌آورد یعنی انسان صاحب قدرت را به جایی می‌رساند که دیگر تحمل حرف مخالف را ندارند و از آنجا که قدرت دارد دستور به کارهایی ولو به زور را می‌دهد… رهبری که گذشت، باید هر کسی در هر مقامی و اگر بخواهد مؤثر باشد مقام هر چه بالا‌تر است باید انتقاد شدید‌تر باشد تا طرف احساس قدرت نکند و قدمی بر خلاف مصالح انقلاب و اسلام برندارند.

کچوییان: ترجمه درد دانشگاهیان و سیاست‌مداران ماست

درد ترجمه به همه ما ربط دارد و نه فقط به دانشگاهی‌های ما. مربوط به سیاست‌مداران ما هم هست. آنها می‌روند ببینند غرب چه کار کرده تا همان کار را بکنند. سیاست‌های تعدیلی که بانک جهانی در دنیا اعمال کرد، در همه کشورهای دنیا از جمله اردن، مصر و خیلی جاهای دیگر، شورش ایجاد کرد.

مطالبه برای عدالت

به نظر می­‌رسد که مطالبه­‌ی مردم از مسولین می­‌تواند راهکاری جدی برای شتاب بیشتر تحقق عدالت باشد. مطالبه‌ای که نیازمند اطلاع درست از وضعیت افراد و گروه­‌هاست.

سیاسی ترین سؤال کنکور امسال!

دانشگاه آزاد که از هیچ فرصتی برای بیان مواضع سیاسی خود دریغ نمی کند این بار از کنکور این دانشگاه برای اهداف سیاسی خود استفاده کرده است.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.