آمریکا به دنبال ساختن یک گاو شیرده مطمئن در ایران است

خط سازش همیشه بوده و خواهد بود و غفلت نیروهای انقلاب می‌تواند این خط را به صحنه عمل و قوه مجریه بکشاند که در دولت‌های موقت مهدی بازرگان، میر حسین موسوی، سازندگی هاشمی، اصلاحات خاتمی و اعتدال روحانی در حد شدید و در دوران دولت‌های نهم و دهم در حد بسیار ضعیف شده اما همچنان زنده و دارای تشکیلات تعریف شده میان خود، مشاهده کرد.

دوره دولت‌های نهم و دهم را باید به‌نوعی دوران فترت جریان سازش با آمریکا دانست

انتخابات ۱۳۹۲ این فرصت را فراهم آورد تا بستر قرارگیری این نطفه‌های سازش و وادادگی را در دولت حسن روحانی پیدا کند. دولتی که ضمن فقدان استراتژی مشخص و درحالی‌که نه می‌توانست خود را اصولگرا بنامد و نه اصلاح‌طلب، در کمال ناباوری توانست قوه مجریه را در اختیار بگیرد، این هم فرصتی طلایی بود برای خط سازش و غرب‌گرایان داخلی.

از باقر نمازی، شریک بزرگ تجاری دولت آقای هاشمی چه می‌دانید؟/ ساختارسازی موازی برای حذف بسیج و جهاد سازندگی

اینکه چطور استاندار زمان شاه خوزستان، با 18 سال سابقه کار و پرونده سیاه نفتی و ماجرای نامکشوف سینما رکس آبادان، در دوره ریاست‌جمهوری هاشمی‌رفسنجانی به ایران وارد می‌شود و در کوتاه‌ترین زمان ممکن به شریک تجاری بزرگ دولت در دوره «تنش‌زدایی یکجانبه با غرب» تبدیل می‌شود، از موارد مهمی است که انتظار می‌رفت در مجموعه کتب خاطرات آقای هاشمی خط نوشتی از آن مشاهده شود!

رمان انقلاب باید سیاسی باشد

محمدعلی گودینی با بیان اینکه رمان «زنی با کفش‌های مردانه» تنها رمان کارگری ایران است، گفت: در این رمان به شرح مظالم دولت سازندگی بر کارگران در خلال روایت داستانی پرداخته‌ام.

انتقاد ظریف از عملکرد هاشمی مقابل آمریکا

محمد جواد ظریف در کتاب آقای سفیر نسبت به عملکرد دولت هاشمی مقابل آمریکا انتقاد کرده و می‌گوید دادن امتیازات مثبت به آمریکا نتیجه منفی برای ایران داشت.

اجازه نمی‌دهیم سرمایه‌داران زالو صفت به مقدرات اقتصادی نظام نفوذ کنند

حجت الاسلام والمسلمین سیداحمد خمینی یادگار بنیانگذار کبیر انقلاب در اواخر عمر به فضای کشور در دولت سازندگی انتقادات بسیار داشت، عمده انتقادهای وی متوجه دو مساله است، نخست شکایت از عدم تحمل انتقاد توسط مسئولان کشور و دوم گلایه از وضع محرومان و مستضعفان و بازگشت سرمایه‌داران ضدانقلاب.

ضعف‌های دولت دهم مانع «نه» گفتن به هاشمی نیست

حماسه‌ی سیاسی امسال زمانی محقق خواهد شد که آقای هاشمی نه تنها به عنوان نماد ارتجاع بلکه نماد اصلی توسعه‌ی غربی و لیبرالیستی و مروج سازشکاری به عرصه‌ی انتخابات حاضر شده و با وجود اینکه ضعف‌های موجود در دولت نمایان شده توسط مردم با رای قاطع «نه به ارتجاع» مواجه شود تا مشخص شود که مردم ما دل در گرو آرمانهای انقلاب بسته اند و با هیچ‌ فرد و گروهی خارج از این آرمانها سر دوستی نخواهند داشت

پایه ریزی فتنه از سال 70 شروع شد

احمد نجابت صبح پنجشنبه در همایش عبرت‌ها و پند‌ها تاکید کرد: ریشه اصلی و برنامه ریزی‌های فتنه قبل از سال ۸۶ شروع شد که گروهی در کنار هم نشستند تا پایه‌های انقلاب را مورد حمله قرار دهند.

از همه دولت‌های قبلی تشكر می‌كنم؛ هنوز جای جلوگيری از ريخت و پاش‌ها وجود دارد

هرچند در دولت نهم و دهم جلو ريخت و پاش‌ها گرفته شده و برخي دست‌هاي ناپاك قطع شد اما هنوز جاي جلوگيري از ريخت و پاش‌ها وجود دارد.

پادکست: رحیم‌پور از زالوصفتان می‌گوید

در این کلیپ صوتی، حسن رحیم‌پور ازغدی به انتقاد شدید علیه اشرافیگری مسئولین و زندگی مرفه آنان می‌پردازد و آنرا به شدت خلاف اسلام و انقلاب اسلامی می‌داند. این کلیپ کوتاه که با صدای عصار نیز ترکیب شده است، بسیار شنیدنی است