«دولت نهم و رژیم صهیونیستی» منتشر شد

این کتاب تحولات سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران نسبت به رژیم اشغالگر قدس و راهبردهای سیاست خارجی دولت نهم و نیز سیاست‌های منطقه‌ای رژیم صهیونیستی بعد از روی کار آمدن دولت نهم را بررسی می‌کند.

کاهش اختلاف طبقاتی در دوره احمدی‌نژاد

آخرین گزارش های مرکز آمار ایران نشان می دهد که توزیع ثروت میان ایرانی ها در سال های ریاست جمهوری احمدی نژاد متعادل تر شده است.

ماجرای دستور عجیب احمدی‌نژاد درباره کارگران

رئیس هیئت مدیره کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور با تشریح زوایای جدیدی از روند تدوین لایحه دولتی اصلاح قانون کار و اینکه دولتی ها می خواستند با یک صلوات توافق کارگران را بگیرند، گفت: احمدی نژاد برای اجرای هدفمندی یارانه ها به وزیر کار دستور ویژه داده بود نگذارد حداقل دستمزد سال 90 کارگران بیشتر از 9 درصد افزایش یابد، چون می خواست آثار منفی هدفمندی را کنترل کند.

آرزو داشتیم جان خود را برای ملت فدا کنیم /هیچ سندی علیه ملت امضا نکردم

احمدی‌نژاد از طرح مسائل فرعی و کارشکنی‌ها گلایه کرد و افزود: تبلیغات منفی علیه دولت بسیار بود و من احتمال می‌دهم ادامه هم پیدا کند و حتی ممکن است در یک بازه زمانی کوتاه تشدید هم پیدا کند اما روش من همان روش قبلی است زیرا تصور می‌کنم کشور نیازمند همبستگی، همکاری و همدلی است.

احمدی نژاد جسارت شکستن ساختارهای غلط را داشت

اگر قرار باشد که تحولی در علوم انسانی اتفاق بیفتد، با بستن و حذف کردن رشته هیچ اتفاقی نمی‌افتد. با کارکردن و غورکردن در آن رشته‌ها و رسیدن به یک نوع تفقه و اجتهاد این اتفاق می‌افتد. اگر شما یک رشته را از سطح تا عمق نشناسی، نمی‌توانی بفهمی که چگونه باید متحول شود.

عدالت که شعار اصلی دولت بود در حوزه فرهنگ ترجمه نشد

قاعدتا ما در ابتدا به عملکرد دولت شعار عدالت در عرصه فرهنگ خیلی امیدوارتر بودیم البته یک تفکیکی بکنم فرهنگ به معنای عام داریم و فرهنگ به معنای خاص داریم فرهگ به معنای عام در هفت هشت، ده سال اخیر به نظرم رشد خوبی داشته یعنی بالاخره فرهنگ سیاسی فرهنگ مدیریتی و فرهنگ اجتماعی هم جزو فرهنگ است که دستاوردهای بزرگ فرهنگ در این دوره داشتیم در هفت، هشت سال اخیر برگشتن دولت به دامن ملت و به رسمیت شناخته شدن حق توده‌ها و فاصله گرفتن از فضاهای اشرافی، اینها به نظرم خیلی اتفاقات مثبت و خوبی است که افتاده و کماکان ما از آن دفاع می‌کنیم.

سلطه دولت نهم در تامین اجتماعی

مهم‌ترین تاثیر این امر بی‌برنامگی‌ها است و نکته بعدی بی‌ثباتی و عدم پیگیری امور از سوی مدیران است که منجر به آسیب دیدن یک میلیون و ۶۰۰ هزار مستمری بگیر و همچنین ۳۵ میلیون بیمه شده تحت پوشش می‌شود.

فتنه ۸۸ و تغییر محاسبات غرب درباره ایران هسته‌ای

اوباما که 2 روز قبل از انتخابات در نامه ای به رهبری رسما تقاضای تشریک منافع ایران و آمریکا در منطقه را مطرح کرد، 3 ماه بعد از فتنه، خواستار دریافت همه اورانیوم 5/3 درصد ایران بدون ارائه تضمین برای پرداخت اورانیوم 20 درصد شد. البته در فاصله زمانی این 3 ماه خود و دولتش هرگونه اقدام که می‌توانستند را در حمایت از سران آشوب هم نشان دادند

پورمحمدی: درباره ارتباط من با قتل‌های زنجیره‌ای مدرکی ندارند

رییس فعلی سازمان بازرسی کل کشور حرف های بسیاری دارد که شنیدن آنهایی خالی از لطف نیست، مسائلی ماننده سابقه وی در معاونت ضدجاسوسی وزارت اطلاعات تا انتخابش به عنوان وزیر کشور احمدی نژاد و جنجال های فدراسیون فوتبال.

اعضای كابينه به خود چه نمره‌ای می‌دهند؟

آقا و خانم وزير، آقا و خانم معاون، عملكرد خود را در طول يك سال گذشته چطور ارزيابي مي‌كنيد؟ به خود و دولت نمره چند مي‌دهيد؟ چراكه هفته دولت فرصتي است براي وزرا كه از عملكرد خود دفاع كنند. ممكن است برخي از اين پاسخ‌ها برآورده كننده مطالبات مردم و پرسش‌هاي آن‌ها باشد.