دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹

روحانی:مذاکره با آمریکا راحت‌تر از مذاکره با اروپاست

در انتخابات 24 خرداد باید زمینه را برای وحدت ملی فراهم شود و از اینکه بخواهیم انتخابات موجب شکاف شود باید پرهیز کرد؛ چرا به محض اینکه کسی کاندیدا می‌شود صرفا به خاطر اینکه قدش بلند‌تر است همه می‌ترسند بنابراین باید یک مقدار تسامح داشت.

مذاکرات آغاز شد؛ حماس هشدار داد

بیانیه رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین درباره آغاز مذاکرات برای تشکیل یک دولت وحدت ملی، هشدار‌های جنبش فلسطینی حماس علیه هرگونه اقدام یک‌جانبه را درپی داشته است.

گزینه هاشمی برای پروژه «وحدت ملی» کیست؟

مطمئنا برای اینکه دولت وحدت ملی شکل بگیرد باید شرایطی فراهم شود که ظاهرا برخی جریان های رسانه ای به دنبال نمایش اغراق آمیز آن در جامعه هستند و در راستای تحرکات رسانه ای ایشان فردی را هم انتخاب میکنند که پیش برنده عملی آنها به حساب بیاید.

هاشمی می‌خواهد بالانسر دو جریان باشد

دبیر کل حزب مردم‌سالاری با بیان اینکه آقای هاشمی که بحث وحدت ملی را مطرح می‌کند قصد دارد بالانسر هر دو جریان باشد، گفت: آقای خاتمی اصل طرح را پسندیده ولی هنوز خودش خیلی وارد نشده و ظاهراً تردید‌هایی در این رابطه دارد.

خواب روزنامه‌های اجاره‌ای برای هاشمی

هاشمی رفسنجانی می‌گوید نسبت شعار دولت وحدت ملی و دولت ائتلافی،‌‌ همان حکایت عنب و انگور است.

رابطه وحدت ملی، هاشمی و یک اعتراف

سید محمد خاتمی این روز‌ها به عدم تقلب در انتخابات ۸۸ اعتراف کرده است؛ ولی باید از وی پرسید که آیا برای فهم این موضوع به ۳ سال زمان نیاز داشت؟

حسینیان: روزنامه آرمان به من خیانت کرد

حسینیان بیان کرد: من در این مصاحبه گفتم اما آن چیزی که عده‌ای به نام دولت وحدت ملی مطرح می‌کنند طرح شکست‌خورده‌ای است که مجددا شکست‌خوردگان با سوء استفاده از موقعیت کنونی آن را مطرح می‌کنند اما روزنامه آرمان این سخنان مرا این‌گونه تیتر کرده است که حسینیان از دولت وحدت ملی حمایت کرد. آیا خیانت بالاتر از این؟

«دولت وحدت ملی» در کدام حکومت‌ها اجرا می‌شود؟

در دولت وحدت ملی، حتی ممکن است که یک حزب یا جریان سیاسی اکثریت پارلمان را داشته باشد، ولی نحوه رفتار آن گروه یا مخالفانش به گونه‌ای باشد که امکان ایجاد یک فضای بدون تنش در همه ابعاد کشور را غیر ممکن سازد؛ در چنین شرایطی است که مطابق آنچه گفته شد، حرکتی تحت عنوان تشکیل دولت وحدت ملی یا آشتی ملی شروع می‌شود.

دولت ملی؛ آیا اصولگرایان اصلاح‌طلبان را به قدرت بازمی‌گردانند؟

همان‌طور که هاشمي در انتخابات سال ۸۸ تلاش کرد تا با کلید زدن پروژه «نه به احمدی‌نژاد»، همه طیف‌های سیاسی کشور را زیر چتر خود و البته به نام میرحسین موسوی جمع کند، اكنون نيز، مقابله تمام قد با گفتمان سوم تير و مشي احمدي‌نژاد 84 است كه همه‌ي گروه‌هاي سياسي از مؤتلفه تا اصلاح‌طلبان را به ائتلاف می‌رساند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.