سوال رئیس مجلس پاکستان از لاریجانی

فکر می کنم چون راند برگزاری انتخابات ریاست جمهوری نزدیک می شود، برخی مسائل پیش می‌آید.

کُشتی سر پیچ تاریخی

اين بگومگوها و حاشيه سازي ها نشان دهنده آن است كه تمركز روي حل مشكلات و كاهش دغدغه هاي جدي مردم كاهش پيدا كرده و برخي مسئولان تصور مي كنند مشكلات را صرفاً از طريق عمليات رواني و حاشيه سازي هاي پي درپي مي توان حل كرد.

امروز فساد در کشور ریشه‌دار، چندلایه و پیچیده شده است

به دلیل بی‌توجهی به هشدارهای تاریخی رهبر انقلاب در طی سالهای گذشته پیرامون لزوم جدیت و چگونگی مبارزه با مفاسد اقتصادی، امروز فساد در کشور ریشه دار شده و چندلایه، پیچیده و تودرتو شده است؛ به طوری که رهبری هم زبان به گلایه گشوده و می فرمایند: «اگر به این توصیه‌ها عمل می‌شد، هیچگاه دچار چنین حوادثی همچون فساد بانکی اخیر نمی شدیم».

یک نماینده بعد از چهارسال دیگر نمی‌تواند با حقوق کم‌تر زندگی کند!

کسانی که دوره نمایندگیشان پایان می‌یابد و رتبه حقوقی‌شان در حد یک وزیر است به طور طبیعی چهار سال زندگی خود را در یک سطحی تنظیم می کنند که برگشتش به سطح قبل از دوره نمایندگی تا حدود زیادی دشوار است.

دلایل مخالفت دولت با امتیاز مادام‌العمر مقامات

معاون حقوقي و امور مجلس معاونت توسعه مديريت و سرمايه انساني رئيس جمهور در واکنش به اقدام جديد مجلس براي پرداخت 80 درصدي به حقوق مقام‌هاي سياسي براي تمام عمر با تشریح دلایل، مخالف دولت را با امتیاز مادام‌العمر مقامات اعلام کرد.

پارلمان فعلی ظرفیت انتخاب رئیس قوه مجریه را ندارد

عضو هیئت رئیسه مجلس اظهار داشت: دفتر رهبر معظم انقلاب سال گذشته به یک تیم تخصصی از حقوق‌دانان دستور دادند که ایرادات قانون اساسی که باید مورد بازنگری قرار گیرد را مورد بررسی قرار دهند.

از «اعتماد مشروط» نمایندگان تا «فرصت جبران» برای وزیر اقتصاد

شمس الدین حسینی روز گذشته با ۱۴۱ رای نمایندگان مجلس به وزارت اقتصاد بازگشت. تیتر برخی رسانه های اینگونه بود: “وزیر اقتصاد با رای مشروط مجلس به دولت بازگشت.” رای مشروط مجلس را علی لاریجانی با دفاع غیرمنتظره -به تعبیر خودش- بر سر زبان ها انداخت.

دلیل عدم استعفای من جبران تخلف ۳۰۰۰ میلیاردی بود/ من را حلال کنید

وزیر اقتصاد و دارایی ضمن دفاع از خود در جلسه استیضاحش گفت: من به این دلیل از مسئولیتم استعفا ندادم چون این تخلف 3000 میلیارد تومانی در زمان مسئولیت من انجام شده و باید آن را جبران کنم.

قرائت شکایت نمایندگان از رئیس‌جمهور در مجلس / رأی‌گیری انجام نشد

گزارش کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی پیرامون 4 شکایت نمایندگان از رئیس جمهور پیش از ظهر امروز چهارشنبه توسط علیرضا زاکانی در صحن علنی مجلس قرائت شد.

تقدیر از مؤثران در ادغام وزارتخانه‌ها و معرفی وزرای پیشنهادی در مجلس

رئيس جمهور ز همه افرادي كه به امر ادغام چهار وزارتخانه كمك كردند و ياري رساندند تا اين ادغام‌ها به خوبي انجام شود، تشكر ‌و تأكيد كرد: امروز 4 وزير داريم كه اين وزرا براي شما شناخته شده هستند و نيازي به معرفي من وجود ندارد.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.