سودای تماشای فیل‌ها در هابیل

سودای تماشای فیل ها، درباره مدیریت تصویر رهبری، چرا از زبان های محلی می هراسیم، انگاره های هویت جمعی ایرانیان، بانوان خانه دار: خزانه داران فرهنگ ایران و…

«هابیل» پرونده حزب‌اللهی‌ها را رو کرد

شماره جدید نشریه هابیل (اولین شماره پس از توقیف) منتشر شد.

«هابیل» رفع توقیف شد

محسن‌حسام مظاهری در گفتگو با تریبون مستضعفین با اشاره به لایحه دفاعیه این نشریه خبر از صدور قرار منع تعقیب و رفع توقیف هابیل پس از یک سال و هفت ماه داد.

مسئولین بگذارند «هابیل» به خانواده فرهنگ و اندیشه انقلاب بازگردد

انتظار می‌رفت اعضای محترم هیئت نظارت با عنایت به رویکرد کلی فعالیت هابیل ـ که پرداختن به مسایل و مقولات مرتبط با انقلاب اسلامی و دفاع مقدس از منظر علوم اجتماعی و انسانی بود ـ و خاستگاه و پایگاه گفتمانی و اجتماعی دست‌اندرکاران، نویسندگان و مخاطبان این نشریه، سعه‌ی صدر و مدارای بیش‌تری نشان می‌دادند.

پاداش سکوت؛ از خاتون تا هابیل

تا زمانی که واکنش‌های ما در عرصه فرهنگ مانند عرصه سیاست قبیله گرایانه باشد و تنها زمانی که خودمان به بی‌انصافی و ظلم دچار شدیم احساس تکلیف کنیم که باید از انصاف و عدالت دفاع کرد، وضعیت جامعه بهبود نخواهد یافت و بی‌عدالتی دیر یا زود دامن ما را هم خواهد گرفت.

چه ارتباطی بین هابیل و خاتون وجود داشت؟

آیا صدور چنین حکمی برای نشریه‌ای مستقل و متعلق به گفتمان انقلاب اسلامی، کمک به بسط آزاداندیشی و فرهنگ نقادی و پرسش‌گری و زمینه‌سازی برای گسترش فعالیت‌های خودجوش در راستای تحکیم مبانی انقلاب اسلامی است یا به‌عکس به انسداد فضای فکری، گسترش محافظه‌کاری و انحصارطلبی، تنگ‌شدن فضای تضارب آرا، و دلسردی و سرخوردگی حامیان مستقل و دغدغه‌مند انقلاب و نظام از فعالیت‌های خودجوش مشابه خواهد انجامید؟

پاطوق سکس، هابیل را به تعطیلی کشاند

بنا بر شنیده‌ها مقاله‌ی «حجاب و زیست جهان جنسی» نوشته «اکبر جباری» مصداق محتوای مجرمانه بوده و دلیل توقیف این نشریه بعد از گذشت یکسال و نیم از انتشار آن شماره است.

پرونده‌ای برای خدمت سربازی در شماره جدید «هابیل»

شماره جديد نشريه «هابيل» با تیتر «ما همه در بند توايم» منتشر شد. محسن حسام مظاهری سردبیر دوماهنامه هابیل در این شماره مطلبی با عنوان «زندگی با ارواح» را به رشته تحریر درآورده است که در آن تأملي در پي آمدهاي تبليغاتي پيرامون زندگي شهداي جنگ با رویه ای روانشناسانه دارد. تاملی درباره مهندسی فرهنگی به قلم سید علی کشفی و با عنوان «فرهنگ در برابر فرهنگ» از دیگر بخش‌های این شماره از هابیل است.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.