احساس حقارت در کشور ما به‌شدت رایج است

متأسفانه قشر علم را گرفتند و تا دوران ما همین سنت سطحی‌نگری و مشق نویسی حاکم مانده و معنای پیشرفت علم به کلی مبهم است؛ در حالی که در غرب، علم همواره دو خاصیت پیش‌روندگی در مرز‌ها و تأمین نیازهای زندگی را داشته است. ملاک رشد علم در دوره ما، پیمانه‌های ناقصی مانند تعداد مقالات است، ولی این مقالات چه نیازی از ما رفع کرده است؟

خروجی دانشگاه‌ها با بازار کار تطابق ندارد

اگر جامعه در مسیر شایسته سالاری و مدرک‌زدایی قرار بگیرد و به جای مدرک تحصیلی، خود واقعی افراد و مهارت و تخصص آنان و به جای ظاهر، محتوای واقعیت‌ها اهمیت و اولویت پیدا کند، درنهایت جامعه مدرک‌گرا به سمت ایجاد جامعه بهینه با افراد متخصص حرکت می‌کند.

چرا آزمون «دکتری» نیمه‌متمرکز شد؟

رییس سازمان سنجش آموزش کشور با تشریح دلایل تغییر شیوه آزمون دکتری و تحلیل ورودی‌های این مقطع تحصیلی، گفت: ‌ مستثنی شدن دانشگاه‌های بزرگ از تغییرات آزمون دکتری قابل اجرا نیست.

شیوه‌نامه مصاحبه دکتری تدوین می‌شود

عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی از تدوین شیوه نامه مصاحبه آزمون دکتری خبر داد و گفت: تمام موارد مربوط به آزمون دکتری باید شفاف سازی شود.

دکتری هم پولی شد!

معاون آموزشی دانشگاه تهران از پذیرش دانشجوی دکتری در شعبه ۲ دانشگاه تهران واقع در پردیس البرز خبر داد.

آیا پذیرش آزمون دکتری عادلانه خواهد بود؟

سلیقه‌ای عمل کردن دانشگاه‌ها در دادن نمرات مصاحبه آزمون دکتری ۹۱ باعث شده تا نهادهای مسول نسبت به این اقدام واکنش نشان دهند و این آزمون به پر حاشیه‌ترین آزمون سال تبدیل شود.

فوتوکاتور: آزمون دکتری!

اولین آزمون نیمه متمرکز دکتری (Ph.D) سال 1390 فروردین ماه، در 32 شهر ایران و 61 حوزه امتحانی برگزار شد.

رؤیای تحصیل، آن سوی آب‌ها

افراد بسیاری هستند که رؤیای تحصیل در کشوری خارجی را در سر می‌پرورانند و بدون ارزیابی منطقی و جست‌وجوگرانه در مورد سطح و موقعیت آموزشی رشته مورد نظرشان در داخل، سراغ مؤسسات و دانشگاه‌های خارجی می‌روند.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.