دلار ارزان آفت اقتصاد دانش بنیان است

واردکنندگان با دلار ارزان کالاها را ارزان وارد می کنند و این موضوع سبب می شود تولیدکننده داخلی نیز کمیت را بر کیفیت ترجیح داده و به سمت سود آوری برود این سود آوری پژوهش را که اصلی ترین راه کیفی کردن محصولات است بدون اقبال می گذارد.

سخنرانی دکتر رزاقی پیرامون اقتصاد مقاومتی

دکتر رزاقی به ایراد سخنرانی با موضوع اقتصاد مقاومتی از منظر امام خمینی(ره) و قانون اساسی خواهد پرداخت.

دکتر رزاقی: مشکل بی‌درآمدها این است که نه خطر دارند نه سود

وی طرح حمایت از سالخوردگان و از کار افتادگان بی‌درآمد را منطقی و علمی توصیف کرد و گفت: با اینکه این طرح‌ها در فضای علمی و سیاسی کشور مخالف ندارد، ولی عملاً کاری صورت نمی‌گیرد چون بی‌درآمدها نه خطر دارند نه سود.

سرگردانی ۴۵۰هزار میلیارد تومان نقدینگی

استاد سابق اقتصاد دانشگاه تهران گفت: گرچه کشور درگیر جنگ اقتصادی با غرب است، ۴۵۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی سرگردان در کارهای غیرتولیدی مانند خرید و فروش مسکن، ارز، سکه و احتکار مواد غذایی به کار گرفته می‌شود.

زنگ خطر لباس‌های 550 تومانی

از مغازه ها که بیرون می آیی آنهم با سردردی که از بوی مواد شیمیایی در مشامت مانده، با خود فکر می کنی، افزایش این همه مغازه دست دوم فروشی لباس، کفش و عروسک و… به چه مفهوم است؟ یادم هست که یکی از مغازه دارها می گفت: خیلی این کار توسعه پیدا کرده. در میدان رسالت و دیگر بخشهای تهران، این کار گسترش پیدا کرده و مردم از آن استقبال می کنند.

بدون تغییر بانک‌ها تغییر اقتصادی ممکن نیست

بانک‌ها باید به سپرده‌ها سود خوب بدهند همچنین باید الگوهای نامناسب مدیریتی را در تمام سطوح کنار بگذاریم و آنان را به مردم معرفی کنیم تا ایرانی صنعتی داشته باشیم.

دکتر رزاقی: ما اقتدار اقتصادی نداریم

یک اقتصاددان با جریان‌پژوهی اقتصادی در دولت‌های پس از انقلاب گفت: خاتمی سیاست تعدیل اقتصادی هاشمی را کاملا اجرا کرد اما احمدی‌نژاد عدالت را اینگونه تفسیر کرد که به دیگران صدقه بدهید.

رشد ضدفرهنگ اخلاق‌مداری دلیل برخی گرانی‌هاست

تنزل اخلاق در مبانی ارزشی دینی و رشد ضد فرهنگ اخلاق مشتری در نتیجه خرید یک کالای گران شده در بازار ایجاد شده است.نکته‌ خیلی مهم این است که دولت باید از طریق افزایش عرضه به بازار نرخ‌ها را کنترل کند؛ همچنین نباید نقش تولید را در این بین نادیده گرفت.

دکتر رزاقی: عرضه دلار ارزان تولیدکننده را دلال می‌کند

دولت با این سیاست‌ها و ایجاد تورم شرایطی را بوجود می‌آورد که همه خواهان دلار می‌شوند و این سیاست، سیاستی ضد تولید داخلی است بطوریکه امیدی به رشد تولید در داخل نیست.

دکتر رزاقی: سیستم بانکی ما ربوی نیست

یک استاد بازنشسته اقتصاد دانشگاه تهران در خصوص اذعان مقامات کشور به ربوی بودن سیستم بانکی کشور گفت: کدام سال یک بانک بیشتر از نرخ تورم به سپرده‎گذاران سود داده، در خصوص وامها هم بهره‏ها معقول است و سیستم بانکی ما ربوی نیست.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.