پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

اهالی اندیشه چه کتابی پیشنهاد می‌کنند؟

غلامحسین ابراهیمی دینانی معتقد است نمی‌توان یک کتاب را به همه پیشنهاد کرد، مهدی گلشنی می‌گوید امسال کتاب فارسی مناسب در حوزه فلسفه علم نداشتیم و کریم مجتهدی توصیه می‌کند جوانان کتاب‌های مختلفی در حوزه‌های گوناگون مطالعه کنند.

نگاه غیرعلمی علوم انسانی را پرخاشگر کرده است

به جای اینکه علوم انسانی را مثبت در جامعه وارد کنیم، منفی و پرخاشگرانه مسائل اجتماعی و سیاسی را به آن می‌افزاییم، علوم سیاسی به جای رشد باعث تخریب می‌شوند، اینها تعریف نشدند وگرنه این مشکلات پیش نمی‌آمد.

اقتصاد؛ محور همه مباحث در آمریکا

دلیل نفوذ سبک زندگی آمریکایی در جهان نیز مردمی بودن اقتصاد آنها است. بی‌نظیر بودن آمریکا نه تعریف است و نه توهین، تنها واقعیت است.در ایران یک عده عاشق آمریکا و یک عده از آن متنفر هستند به همین دلیل هیچ مطالعه‌ای در مورد آمریکا تاکنون صورت نگرفته است. سعید جلیلی سالها پیش می‌گفت در میز آمریکا حتی یک برگه مطالعه نداریم.

«فیاض» مسئله موسیقی را بررسی می‌کند

اولین نشست امسال «ما و موسیقی» با حضور ابراهیم فیاض با موضوع «مسئله شناسی موسیقی» در دانشگاه امام صادق (ع) برگزار می‌شود.

نباید بین حاتمی‌کیا٬ میرکریمی و درویش با عمار فاصله‌ای باشد

کم‌کم سینماگرهای دیگر را هم دعوت کنیم٬ نباید فاصله ای بین حاتمی کیا٬ میرکریمی و حتی درویش با جشنواره باشد باید همه را دعوت کرد. در دانشگاه استاد تمام هایی که هستند و نسل قبل هستند٬ ما باید احترام بگذاریم و جلو رویم تا آن‌ها پیشرویی نسل ما را قبول کنند. بنابراین باید آن‌ها هم باید احساس کنند که دعوت می‌شوند. آن ها پیشروی سینمای ما هستند.

برنامه شب چهارم هیئت حسنیه هنر اعلام شد

چهارمین شب هیئت حسینیه هنر با سخنرانی دکتر ابراهیم فیاض و روایتگری امیر غلامحسین دربندی برگزار می‌شود.

نسبت تحول علوم انسانی، پیچ تاریخی و سبک زندگی

به منظور بررسی علل عدم پیشرفت رضایت بخش در تحقق تمدن نوین اسلامی با تاکید بر جایگاه سبک زندگی، سلسله جلساتی با حضور اساتید و صاحب نظران این حوزه برگزار می‌شود.

متن‌محوری در هرمنوتيك نقطه مقابل امامت‌محوری است

جريان مباحث هرمنوتيك با امامت‌محوری فاصله دارد و كسانی كه در تاريخ اسلام «حسبنا كتاب الله» گفته‌اند، در همين بخش دسته‌بندی می‌شوند.

فیاض: جوانان را به ازدواج موقت تشویق نکنید

ابراهیم فیاض، گفت: چند روز پیش با یکی از سایت‌هایی که ادعای اصول‌گرا بودن دارد، گفت‌وگوی مفصلی داشتم که با عدم رعایت صداقت در اطلاع‌رسانی تیترهایی از صحبت‌های من مطرح کردند که آنها را تکذیب می‌کنم.

کشتار میانمار بی‌ارتباط با استراتژی امریکا برای ترویج بودائیسم نیست

به شدت منفعلیم، وزارت خارجه ما، وزارت خارجه جمهوری اسلامی نیست. یک وزرات خارجه مثل کشورهای عربی است. اصلاً هیچ احساسی نمی‌کند که رقبا و دشمنان چه تحرکی دارند! این را باید بفهمند که این اومانیسم عرفانی شیطانی که در بودائیسم تجلی پیدا کرده اگر تبدیل به بنیادگرایی شود فردا در تایلند هم فاجعه می‌آفریند، آنجا هم که شیعه و مسلمان داریم و مشخص است که عربستان هم با امریکا می‌آید و این ما هستیم که باید شروع کنیم.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.