روایتی از مناظره کچوییان و سیدجواد طباطبایی

در این شماره پرونده‌هایی درباره تخلفات رانندگی و ملیت ایرانی، متن مناظره‌ای در موضوع خاستگاه هویت ملی با حضور سیدجواد طباطبایی و حسین کچوییان آمده است.

کچوئیان: محاجه و گفت‌وگو با رهبر جامعه اسلامی جایز است

ما حتي در مورد رهبري هم زمينه‌هاي محاجه و گفت‌وگو داريم، همان‌طور که با استشهاد به سيره‌ي ائمه يا حضرت رسول و … مي‌توانيم مواردی را پيدا کنيم که به رهبري نهي‌اي کرده باشند، یعنی نظری مخالف رهبری بیان کرده باشند. در نقد مؤمنان به ولايت فقيه، در سيستم اسلامي آن‌چه ما به آن در چارچوب نظريه‌ي امت و امامت و ولايت فقيه، معتقديم ولايت فقيه است نه ولي فقيه. يعني به شخص ولي فقيه مي‌توانيم نقد کنيم نه به خود ولايت.

برنامه های همایش «تلویزیون مردم انقلاب اسلامی» اعلام شد

حجه الاسلام والمسلمین استاد رشاد، دکتر حسین کچوییان، دکتر مجید شاه حسینی و استاد زرشناس در همایش «تلویزیون مردم انقلاب اسلامی» به بیان نظرات خود خواهند پرداخت.

کچوئیان: در نگاه آوینی انقلاب اسلامی عصر رستاخیز جهانی‌ست

در تقسیم بندی‌های آوینی رنسانس، آغاز جاهلیت ثانویه است و انقلاب اسلامی عصر رستاخیز جهانی و در واقع شروع تحقق انتظار امامت است. انتظار امامت یعنی ما همیشه منتظر باشیم که این اتفاق بیفتد ولی بسته به این‌که چه درکی از زمانه داشته باشیم این انتظار در ما شکل‌های مختلفی پیدا خواهد کرد.

«هویت ما» به قلم دکتر حسین کچوئیان منتشر شد

این کتاب مجموعه 10 گفتگو و گفتار دکتر حسین کچویان است که موضوعات زیر را در بردارد: «هویت ما»، «دغدغه های جلال آل احمد»، «شریعتی؛ روشنفکری غیر دینی از جناح چپ تجدد!»، «خون بازی؛ ترور یاران امام خمینی(ره) در سال 60»، «افق های انقلاب فرهنگی»، «جمهوری اسلامی؛ مشروعیت و مقبولیت»، «ایران، سرزمین عجایب»، «قمار بیست و پنجم؛ تحلیل جامعه شناختی راهپیمایی 22 بهمن»، «تاریخ تجدد مال شده؛ در برابر تاریخ طبیعی»، «ظرفیت های فمنیسم؛ از نظر تا عمل»

کچوییان: ترجمه درد دانشگاهیان و سیاست‌مداران ماست

درد ترجمه به همه ما ربط دارد و نه فقط به دانشگاهی‌های ما. مربوط به سیاست‌مداران ما هم هست. آنها می‌روند ببینند غرب چه کار کرده تا همان کار را بکنند. سیاست‌های تعدیلی که بانک جهانی در دنیا اعمال کرد، در همه کشورهای دنیا از جمله اردن، مصر و خیلی جاهای دیگر، شورش ایجاد کرد.

دنیایی شدن اولین فلسفه تاریخ غرب

همايش ملي اسلام و سكولاريسم روز سه شنبه 29 آذرماه در دانشگاه تهران تالار شيخ انصاري دانشكده حقوق در دو نوبت صبح و عصر با سخنرانی اندیشمندانی از جمله حجت‌الاسلام‌و‌المسلمين علی اکبر رشاد، دکتر عبدالحسین خسروپناه، دکتر احمد رهدار و دكتر حسين كچويان بر گزار شد.

مدرنیته هم یک دین است مثل اسلام!

این بصیرت باید وجود داشته باشد که ما علم می‌خواهیم ولی لزوماً علم، علم مدرن نیست! این که چه علمی است باید در جریان تحول تاریخی برسیم. نگویید این حرف عجیب است، این حرف عجیب نیست. غربیان تا قرن ۱۷ پزشکی ابن سینا می‌خواندند و در زمینه‌های دیگر علوم نیز همین طور بودند، ولی در تصور خود آهسته آهسته آن چیزی که باید می‌شدند، شدند.

ديدار صاحبنظران‌فرهنگي با طلبه سيرجاني

كچوئيان، وحيد جليلي، عبدالحميد محتشم، سعيد قاسمي و برخي از دانشجويان و طلاب سراسر كشوربا حضور در حرم حضرت عبدالعظيم (ع) با حجت‌الاسلام عليرضا جهانشاهي ديدار كردند.

شورای نگهبان قطعا مصوبه وقف دانشگاه آزاد را رد خواهد کرد

به لحاظ قانونی شورای عالی انقلاب فرهنگی تحت نظارت رهبری ارزیابی می‌شود و فرایند کار در دست ایشان است و جز رهبری شخص دیگری حق مداخله در کارهای این شورا را ندارد. کچوئیان در خصوص رای یکی از قضات قوه قضائیه در خصوص توقیف اساسنامه شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: قاعدتا رییس قوه قضایی خودشان از اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی هستند و از موقعیت قانونی شورای عالی انقلاب فرهنگی مطلع هستند، ایشان وارد این قضایا شده و جلوگیری خواهند کرد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.